Janja Garnbret Janja Garnbret plezanje Lucija Tarkuš Katja Debevec Timotej Romšak

Nedelja, 5. 5. 2024, 9.52

Salt Lake City, športno plezanje, balvani, polfinale

Romšak 16. v polfinalu v ZDA, dekleta na delu popoldan

Janja Garnbret finale Koper 2023 | Janja Garnbret v ZDA ne nastopa. | Foto Jan Virt/IFSC

Janja Garnbret v ZDA ne nastopa.

Slovenski športni plezalec Timotej Romšak je bil 16. v polfinalu tekme svetovnega pokala na balvanih v Salt Lake Cityju. S tem se ni uvrstil v finale najboljše šesterice. Prvi v polfinalu je bil Avstrijec Jakob Schubert. V finalu sta se izkazala Japonca, zmagal je Sorato Anraku pred Meichijem Narasakijem, tretji je bil Schubert.

Katja Debevec Innsbruck 2022
Sportal Športna plezalka Katja Debevec deveta v kvalifikacijah v ZDA

V ameriškem olimpijskem mestu iz leta 2002 bodo v polfinalu in finalu nastopile še plezalke, med njimi dve Slovenki. Katja Debevec je kvalifikacije končala na devetem mestu, Lucija Tarkuš pa na 16.

Romšak je bil 15. dan prej v kvalifikacijah. Preostali Slovenci so izpadli. Julija Kruder je končala na 28. mestu med 55 plezalkami. Na 25. mestu med 62 tekmovalci je bil Gregor Vezonik, 33. pa Matic Kotar.

Najboljša športna plezalka sveta Janja Garnbret ne tekmuje v ZDA. Naslednja tekma jo čaka konec junija v Innsbrucku, ko bosta od 26. do 30. junija preizkušnji na balvanih in v težavnosti.

Tadej Golob
Sportal Tadej Golob: Po nesreči sem se prav s kolesarjenjem spet postavil na noge