Sreda, 1. 5. 2024, 20.05

2 tedna

Avstrijski pokal, finale

Horvat zabil za lovoriko

Sturm pokal | Sturm je ubranil naslov avstrijskega pokalnega prvaka. | Foto Reuters

Sturm je ubranil naslov avstrijskega pokalnega prvaka.

Nogometaši graškega Sturma so ubranili naslov zmagovalcev avstrijskega pokala. Sturm je 89. pokalni finale v Celovcu pred 30.000 gledalci proti dunajskemu Rapidu dobil z 2:1. Odločilni zadetek je v 81. minuti dosegel slovenski reprezentant Tomi Horvat, ki je sicer igral do 90. minute. Jon Gorenc Stanković je pri zmagovalcih igral celo tekmo.

Na stadionu ob Vrbskem jezeru so z zadetkom Matthiasa Seidla v 43. minuti povedli nogometaši Rapida. A njihovo prednost so nogometaši igralci Sturma izničili že na začetku drugega dela igre, potem ko je v 50. minuti žogo v lastno mrežo poslal Leopold Querfeld. V 66. minuti se je zdelo, da je Sturmu uspel popoln preobrat, a VAR je zadetek Gregoryja Wuthricha zaradi igre z roko razveljavil. Mreži sta nato mirovali vse do 81. minute, ko je na sceno stopil Horvat in zabil za slavje moštva iz Gradca.

Slavje nogometašev Sturma po golu Tomija Horvata. | Foto: Reuters Slavje nogometašev Sturma po golu Tomija Horvata. Foto: Reuters

Za Sturm je to sedmi pokalni naslov, pred tem so ga osvojili so ga v letih 1996, 1997, 1999, 2010, 2018, 2023 in zdaj še 2024. Rapid ostaja na drugem mestu večne lestvice s 14 naslovi, daleč pred vsemi pa je njihov mestni tekmec Austria s 27 naslovi prvaka.

Slovenskima legionarjema dobro kaže tudi v avstrijskem prvenstvu, kjer ima Sturm na vrhu lestvice tri kroge pred koncem tri točke prednosti pred Salzburgom.