NATISNI PISAVA

Prenova, napoved

Prenovljena toyota verso se predstavlja v Parizu

Toyota bo na avtomobilskem salonu v Parizu predstavila prenovljenega versa.

Pri Toyoti so svojemu družinskemu enoprostorcu, ki lahko sprejme tudi sedem potnikov, namenili pričakovano zunanjo prenovo. Ta je bila deležna trapezoidne motorne maske in sprednjega odbijača, nove oblike žarometov (dnevna svetila v tehnologiji LED), ob tem pa so Japonci nekoliko spremenili tudi profilno podobo versa. Ta je zdaj v skladu s trenutnimi oblikovnimi linijami Toyote.

V notranjosti bo verso dobil manjše spremembe, na voljo bodo tudi nove prevleke sedežev. Ti naj bi dobili tudi več stranskega oprijema. Z izboljšanjem stebrička A in boljšo zadušitvijo zvokov iz okolice bo v notranjosti vozila med vožnjo zdaj manj hrupno.

Pri Toyoti so izboljšali zmogljivosti dvolitrskega dizelskega motorja. Na voljo bo tudi nov 2,2-litrski dizelski motor, ki bo na voljo s šeststopenjskim ročnim ali samodejnim menjalnikom. Iz prejšnjega versa v ponudbi ostajata tudi bencinska 1,6- in 1,8-litrski motor.

Verso je dobil trdnejšo karoserijo (več točk varjenja) in prilagojeno podvozje, ki bo omogočalo prijetnejšo vožnjo. V avtomobil so vgradili tudi elektronski servoojačevalnik volana.

Preberite še:

Test: Toyota verso 1,8 multidrive S

Kombinacija brezstopenjskega menjalnika in bencinskega motorja je le še poudarila umirjen karakter tega enoprostorca, a hkrati delovala presenetljivo udobno. In pravzaprav tudi ugodno …

Gregor Pavšič
Foto: Toyota
Ključne besede: Toyota, družinski avtomoto
Brez stresa za volan

Naj bodo otroci in mož še tako stresni, ko vozite, je vaša glavna skrb vožnja!

Kasko zavarovanje dirkalnikov – tveganje ne upraviči vrtoglavih zavarovalnin

Pričakovali bi, da so pri dirkanju avtomobili, ki so namenjeni športni vožnji na meji, tudi kasko zavarovani. A to sploh ne drži, saj se preprosto ne izplača. Dirkači raje sprejmejo tveganje.

Citroën C4 picasso - ostaja drzno kreativen

Ogledali smo si novo, krajšo, a prostornejšo generacijo citroëna C4 picasso. Novinca bo mogoče naročiti julija, prvi kupci se bodo z njim vozili septembra.

Volkswagnovce so vprašali, kaj menijo o oplih

Z GTI srečanja na Vrbskem jezeru

Kako spraviš slona v avto?

V živalskem vrtu smo preverili, kako je s šalo v resnici?

Osebno: s porscheji uživaško po Istri

Ciril Komotar je užival, mi pa smo dobili čudovito pašo za oči.

Fotogalerija
Avtosalon Ženeva 2013 - lepotice

Galerija lepote. Za vas je naš 'leteči' fotograf Ciril fotografiral lepotice ženevskega avtosalona 2013. Vedno se vprašamo ali vpliva lepo dekle na lepoto avtomobila?

Anketa

Salonske lepotice, da ali ne?