NATISNI PISAVA

Nürburgring na pragu bankrota

Slovito dirkališče Nordschleife se bržkone poslavlja!

Avtor: Ciril Komotar

Nordschleife lahko preživi le s pomočjo 13-milijonske finančne injekcije. Kam je šlo 524 milijonov, ki jih je v dirkališče, pripadajoče objekte, hotele, restavracije in okolico prispevala Nemčija?

Denarja ni. V boju zoper bankrot legendarnega dirkališča, ki je skozi leta postalo romarsko središče avtomobilskih navdušencev, verjetno ne bo pomagala niti Evropska unija.

Dirkališče Nordschleife naj bi po običajnem urniku ostalo odprta do konca leta 2012, od prihodnjega leta naprej pa je usoda negotova.


Bodo k ohranitvi verjetno najslavnejših skupkov nevarnih in ozkih zavojev prispevale tudi avtomobilske znamke, ki se pogosto hvalijo z doseženimi časi? Verjetno bo vodstvo dirkališča izkoristilo vse možnosti, do takrat pa bodo navdušenci in ljubiteljski dirkači s celega sveta držali sapo.

Foto: Ciril Komotar
Ključne besede: Športni Avtomoto
Brez stresa za volan

Naj bodo otroci in mož še tako stresni, ko vozite, je vaša glavna skrb vožnja!

Kasko zavarovanje dirkalnikov – tveganje ne upraviči vrtoglavih zavarovalnin

Pričakovali bi, da so pri dirkanju avtomobili, ki so namenjeni športni vožnji na meji, tudi kasko zavarovani. A to sploh ne drži, saj se preprosto ne izplača. Dirkači raje sprejmejo tveganje.

Citroën C4 picasso - ostaja drzno kreativen

Ogledali smo si novo, krajšo, a prostornejšo generacijo citroëna C4 picasso. Novinca bo mogoče naročiti julija, prvi kupci se bodo z njim vozili septembra.

Volkswagnovce so vprašali, kaj menijo o oplih

Z GTI srečanja na Vrbskem jezeru

Kako spraviš slona v avto?

V živalskem vrtu smo preverili, kako je s šalo v resnici?

Osebno: s porscheji uživaško po Istri

Ciril Komotar je užival, mi pa smo dobili čudovito pašo za oči.

Fotogalerija
Avtosalon Ženeva 2013 - lepotice

Galerija lepote. Za vas je naš 'leteči' fotograf Ciril fotografiral lepotice ženevskega avtosalona 2013. Vedno se vprašamo ali vpliva lepo dekle na lepoto avtomobila?

Anketa

Salonske lepotice, da ali ne?