21.45

6 let, 7 mesecev

Sobota, 21. 11. 2009, 21.45

Novi ničli za slovenska predstavnika

Slovenska predstavnika sta v 25. krogu hokejske lige EBEL v gosteh znova ostala brez točke. Acroni Jesenice so morale priznati premoč Salzburgu (1:4), Tilia Olimpija pa Linzu (4:5).

Tilia Olimpija je bila na dobri poti, da pride do druge zmage v gosteh, vendar nato proti Linzu prejela dva zadetka v zadnjih dveh minutah in točki sta splavali po vodi. Acroni Jesenice še naprej na poznajo slasti zmage v Salzburgu, kjer v ligi EBEL še niso zabeležile zmage. Tokrat so morale priznati premoč z 1:4. Vodilni Gradec se je tokrat znesel nad oslabljenim Dunajem, saj ga je razbil kar s 6:1. Medveščak je prišel po odlični tretji tretjini do pomembne zmage v Beljaku (4:3). SAPA Fehervar je z zmago proti KAC pridobila na lestvici kar dve mesti.

Liga EBEL, 25. krog:

Nedelja, 22. november: Red Bull Salzburg : Acroni Jesenice 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Regier 3., Rebek 35., Lynch 36., Duncan 43.; Manfreda 15.

Liwest Linz : Tilia Olimpija 5:4 (3:2, 0:1, 2:1) M. Iberer 10., Baumgartner 13., 14., 60., P. Lukas 59.; J. Goličič 4., Brigley 20., Cvetek 36., Ž. Pance 47.

SAPA Fehervar : KAC Celovec 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) Kovacs 6., Ladanyi 30., Nagy 39.; Karisits 37., Craig 60.

VSV Beljak : Medveščak Zagreb 3:4 (1:0, 0:1, 2:3) M. Raffl 15., 59., Ferland 48.; Martin 35., 49., Ouellette 44., Guidarelli 51.

Graz 99ers : Vienna Capitals 6:1 (4:1, 1:0, 1:0) Oraze 2., Peintner 11., Jarrett 12., Healey 13., Day 25., Norris 44.; Bouchard 8.