SiOL.net|Kultura|Dogodki

petek 18.04.2008, 13:35

V Rimu mednarodni festival filozofije

Rim - V Rimu se začenja mednarodni festival filozofije, na katerem se bodo udeleženci v avditoriju Parco della Musica osredotočili na temo "1968.


Misel in dejanje". Med predavatelji, ki bodo nastopili do 24. aprila, bodo tudi Erica Jong, Bernardo Bertolucci, Luis Sepulveda in slovenski filozof Slavoj Žižek. Festival filozofije, ki ga organizira fundacija "Musica per Roma", je med najpomembnejšimi kulturnimi dogodki v italijanskem glavnem mestu. Letošnje razmišljanje o revolucionarnem obdobju leta 1968 bo predstavljeno skozi predavanja, likovno razstavo umetnika Fabia Maurija, ogledom in analizami avtorskih filmov, fotografsko razstavo, pregled takratnega tiska in dva koncerta.

Revolucionarno obdobje


Leto 1968 je bilo začetek revolucionarnega obdobja, ki se je v sledečem desetletju zlilo z zgodovino in z množičnimi demonstracijami, predvsem mladih, ki so povzročile politične, socialne in kulturne spremembe po vsem svetu.

Temeljito analizo obdobja bodo predstavljali intelektualci in umetniki, ki so kulturno revolucijo sami doživljali. Predavanja bodo vključila teme: Študentski upor, Nasilje kot rešitev, Analiza različnih etik, ki so pripeljale do revolucije v letih '68 in '89; Seksualna osvoboditev in feminizem ter Religija.

Odkrivanje tega obdobja skozi predavanja


Odkrivanje tega posebnega obdobja bodo omogočila tudi predavanja o psihiatriji, avtorskem filmu, glasbi, gledališču, literaturi, onesnaževanju okolja, razvoju tako časopisja kot politične satire ter rojstvu svobodnih radijskih postaj, ki so pripeljale do današnjega razvoja medmrežne komunikacije in blogov.

Omenjene vsebine bodo obravnavali na 13 okroglih mizah, šestih strokovnih predavanjih, treh posebnih srečanjih, treh razpravah o plemenitih očetih leta 1968 in treh filozofskih kavarnah.

Med posebnimi gosti tudi Slavoj Žižek


Slavoj Žižek


Med posebnimi gosti so ameriška pisateljica Erica Jong, ki bo predavala o feminizmu in povezavah s politiko in kulturo, italijanski režiser Bernardo Bertolucci, ki bo govoril o filmu v letu 1968, pisatelj Luis Sepulveda s predavanjem Iluzija revolucije in slovenski filozof Slavoj Žižek s predavanjem "1968. Strukture protestirajo. Se bo danes ponovilo?", so še sporočili organizatorji festivala.

STA

Foto: STA, JupiterImages


  • Oceni Oceni pozitivno Oceni negativno
Dodaj v:
  • Digg
  • Del.icio.us
  • Facebook
  • Reddit
  • Povezava:

Komentarji

Komentarjev: 0

Če želite komentirati, morate biti prijavljeni v MojSiOL.

Prijavi se
Registriraj se!