SiOL.net|Kultura|Novice

petek 09.05.2008, 10:12

Basbaritonist Juan Vasle navdušil v Limi

Lima - Basbaritonist Juan Vasle je v četrtek s slovenskimi in južnoameriškimi samospevi ter narodnimi pesmimi navdušil polno dvorano kulturnega centra Inca Garcilaso v Limi v Peruju.


Juan Vasle

Njegov nastop je bil osrednji kulturni dogodek Slovenije, predsedujoče Evropski uniji, pred bližnjim vrhom EU - Latinska Amerika in Karibi, ki bo 16. maja v Limi.

Prvak ljubljanske opere je ob spremljavi argentinske pianistke Haydee Trinca izvajal samospeve Benjamina Ipavca, Emila Adamiča, Hrabroslava Volariča, Josipa Pavčiča in slovenske narodne. V drugem delu pa so bili na sporedu Argentinci Carlos Guastavino, Alberto Ginastera, Carlos Gardel, Brazilca Heitor Villa-Lobos, Jaime Ovalle ter Perujca Alfonso De Silva in Chabuca Granda.

Navdušil s pesmijo "La Flor de la Canela"


Perujce je še posebej navdušila izvedba slovite pesmi "La Flor de la Canela" njihove legendarne pevke in skladateljice Chabuce Grande. Na koncu sta Vasle in Trinca dodala še arijo Filipa iz opere Don Carlos. Koncert je posnel Radio Filarmonica, o njem pa so poročali tudi drugi perujski mediji.

Vasletov koncert je organiziralo slovensko zunanje ministrstvo.

STA

Foto: Opera.si

  • Oceni Oceni pozitivno Oceni negativno

  • Oceni Oceni pozitivno Oceni negativno
Dodaj v:
  • Digg
  • Del.icio.us
  • Facebook
  • Reddit
  • Povezava:

Komentarji

Komentarjev: 0

Če želite komentirati, morate biti prijavljeni v MojSiOL.

Prijavi se
Registriraj se!