četrtek 08.05.2008, 16:55
Znani nagrajenci evropskih nagrad za kulturno dediščino
Bruselj - Nagrade s področja ohranjanja kulturne dediščine, raziskovanja in izobraževanja, ki jih podeljujeta Evropska komisija in Europa Nostra, so prejele Češka, Grčija, Nizozemska, Španija in Romunija.

Na področju ohranjanja kulturne dediščine je žirijo prepričalo delo pri obnovi pročelja znamenitega gradu v češkem mestu Česky Krumlov. Zmagovalca v tej kategoriji sta še arheološko najdišče Skarkos na grškem otoku Ios in obnova tovarne Van Nelle v Rotterdamu.
Žirija je v kategoriji raziskovalnih projektov nagradila pobude španskega združenja prijateljev Kastilje, ki je na primeru morskih utrdb poudarila pomen vojne kulturne dediščine.
Na področju velike angažiranosti je prepričala nizozemska fundacija Stadsherstel Hoorn, ki na civilno-družbeni ravni skrbi za ohranjanje starih evropskih mestnih jeder.
Na področju izobraževanja nagrajena Romunija
Nagrada na področju izobraževanja in ozaveščenosti je šla v Romunijo, kjer v gradu Banffy na mednarodni ravni poteka izobraževanje za ohranjanje kulturne dediščine.
Letos na razpis prispelo 109 prijav
Letos je na razpis za nagrade prispelo 109 prijav iz 29 držav. Nagrade v vrednosti 10.000 evrov bodo podelili 12. junija v durhamski katedrali v Veliki Britaniji, so objavili na spletnih straneh Evropske komisije.
STA
Foto: Reuters
- Vsi članki iz kategorije
- Prejšnji članek: Na predvečer dneva Evrope brezplačen koncert sredi Ljubljane
- Naslednji članek: Obsežna razstava Paula Kleeja na Dunaju - Djerassijeva donacija
- Najnovejše iz kategorije
- Spor glede postavitve muzealske zbirke na Cerju
- V Parizu razstava Picasso in mojstri
- Mariborsko operno sezono začenja Puccinijeva Madame Butterfly
- Razstava diplomantov ALUO na Ljubljanskem gradu
- V nemških muzejih v letu 2007 zabeležili povečan obisk
- V Albertini kmalu sprehod skozi moderno umetnost
- Ženevska fundacija kupila dva Borgesova rokopisa
- Rowlingova najbolje plačana pisateljica
- Pavček: Karkoli počenjaš v življenju, je iz ljubezni
- Srebrni abonma bo odprl godalni kvartet Casals
- V Kinodvoru razstava fotografij Slobodana Šijana
- V galeriji Vžigalica spominska razstava Vaska Preglja
- Prejemnik Nobelove nagrade za literaturo bo znan 9. oktobra
- Vajevec: Direktor filmskega sklada bo izbran 9. oktobra
- V Rimu na ogled retrospektiva Basquiatovih del

















Komentarji
Komentarjev: 0
Prijavi se
Registriraj se!