22.38

7 let, 12 mesecev

Sobota, 15. 12. 2012, 22.38

ACH blizu preobrata, a na koncu brez zmage

Odbojkarji ACH Volleyja so v zaostali tekmi 3. kroga srednjeevropske lige v Pliberku izgubili proti Posojilnici Dob z 2:3 (-22, -21, 17, 22, -13).

Za slovenske prvake je bil zadnji teden izredno naporen in tudi stresen. Najprej so v odločilni tekmi predtekmovanja lige prvakov ugnali Unterhaching, nato v četrtek dobili tekmeca v nadaljevanju lige, dan pozneje izgubili enega najboljših igralcev Uroša Kovačevića, ki je prestopil v Modeno, tedenski dogodki pa so se končali v Pliberku, kjer jih je čakal še derbi srednjeevropske lige.

Za Korošce, ki jih vodi slovenski strokovnjak Bogdan Kotnik, pri njih pa si kruh služi kar nekaj slovenskih igralcev, je bil to idealen trenutek za morebitno presenečenje, ki se je na koncu tudi zgodilo, saj so Ljubljančani v deseti tekmi zabeležili prvi poraz. Ta pa ne bo usoden, saj so si Ljubljančani, ki še vedno zanesljivo vodijo, praktično že zagotovili nastop na zaključnem turnirju.

Varovanci Luke Slabeta so imeli v prvi tekmi v Tivoliju kar nekaj težav z avstrijskimi podprvaki, za pričakovati je bilo, da bo tako tudi na gostovanju. Igralci Posojilnice, ki se še borijo za uvrstitev med najboljše štiri, so bili namreč izredno motivirani, proti tako kakovostnemu tekmecu ne igrajo vsak dan.

V prvem nizu so svojo trdoživost tudi dokazali. Praktično ves ta del igre so oni narekovali ritem, bili rahlo v ospredju in na koncu tudi zmagali. Prvo zajetnejšo prednost v uvodnem nizu so si priigrali pri 13:9. A to je gostom uspelo izničiti, izenačili so na 19:19, bili blizu še pri 22:23, a nato so domači dosegli dve točki zapored in povedli z 1:0 v nizih.

Drugi niz je bil precej izenačen. Ekipi sta se menjavali v vodstvu, a več kot za dve točki ne enim ne drugim ni uspelo pobegniti. Če so imeli pobudo v prvem delu niza Ljubljančani, pa so se v ključnih trenutkih precej bolje znašli domači odbojkarji, ki so do odločilne prednosti prišli pri 22:19, niz pa dobili s 25:21.

V tretjem nizu se je razmerje moči spremenilo. Domači so sicer dobro začeli in povedli s 5:2, korak z ACH Volleyjem držali do 11:12, nato pa so gostje vzeli stvari v svoje roke, hitro povišali prednost na 20:14, nato pa celo na 23:14 in zaostanek v nizih znižali.

Čeprav so tudi v četrtem bolje začeli domači in povedli s 4:2, pa so nato bili vse do izida 19:20 v prednosti slovenski prvaki. Avstrijci so na zmago upali do izida 22:22, zatem pa so Ljubljančani nanizali tri točke zapored in izsilili peti niz. V tem so gosti začeli odločno, povedli s 4:1, toda takrat se je njihov nalet tudi končal. Gosti so najprej izenačili na 4:4, izid pa je bil poravnan še pri 11:11. Nato so domači ušli na 14:12, Ljubljančani so se še približali na 13:14, a do novega izenačenja niso mogli.