V Slovenijo prihaja turški zunanji minister
Ljubljana - Zunanji minister Samuel Žbogar bo v soboto in nedeljo na uradnem obisku v Sloveniji gostil vodjo turške diplomacije Ahmeta Davutogluja.
Sprejela ga bosta tudi premier Borut Pahor in predsednik republike Danilo Türk. V ospredju pogovorov bodo tako dvostranska kot mednarodna vprašanja, pa tudi pogajanja Turčije z EU in položaj na Zahodnem Balkanu.
Obisk turškega zunanjega ministra z delegacijo predstavlja nadaljevanje intenzivnih stikov na visoki ravni ter priložnost za izmenjavo mnenj o aktualnih dvostranskih, pa tudi drugih regionalnih in mednarodnih vprašanjih, so sporočili z zunanjega ministrstva.
Dvostranski odnosi med Slovenijo in Turčijo so pozitivni in prijateljski, temeljijo pa na medsebojnem spoštovanju in podobnem razumevanju mnogih regionalnih in mednarodnih vprašanj, so še sporočili. Dodali so, da med državama poteka reden politični dialog, Slovenija pa je zainteresirana za nadaljnjo poglobitev sodelovanja na številnih področjih.
Foto: Reuters
