Mestni svet podprl razpis koncesij za vrtce v Ljubljani
Ljubljana - Mestna občina Ljubljana (MOL) bo objavila razpis za dodelitev koncesij za 50 novih oddelkov v zasebnih vrtcih in tako zagotovila prostor za 715 otrok, ki so ostali na čakalnih listah.
Z razpisom je soglašal mestni svet in podprl tudi ustanovitev Javnega zavoda Mladi zmaji. V mestu se obetajo novi četrtni mladinski centri in pokrita igrišča.
V Ljubljani so do septembra na novo odprli 10 oddelkov za 140 otrok, do konca šolskega leta pa jih bodo še 28. Ker tudi to ne bo zadoščalo za sprejem vseh otrok, so v oddelku za predšolsko vzgojo in izobraževanje pripravili razpis koncesij za 50 oddelkov za otroke prvega starostnega obdobja na območjih, kjer prostih kapacitet v vrtcih najbolj primanjkuje.
K večji varnosti prispevajo tudi skupne patrulje
Koncesijo bo MOL dodelila za obdobje petih let
Tako je predvidena koncesija za najmanj en in največ 10 oddelkov na območju 22 šolskih okolišev ljubljanskih osnovnih šol. Koncesijo bo MOL dodelila za obdobje petih let, in sicer za deveturni dnevni program za predšolske otroke prvega starostnega obdobja na podlagi kurikuluma za vrtce, ki ga je leta 1999 potrdil Strokovni svet RS. Svetniki so sklep o objavi javnega razpisa podprli soglasno.
Mestni svet je ustanovil Javni zavod Mladi zmaji
Mestni svet pa je s sklepom ustanovil Javni zavod Mladi zmaji - Center za kakovostno preživljanje prostega časa otrok in mladih. Poslanstvo zavoda je zagotoviti mrežo ustrezno opremljenih prostorov, v katerih lahko otroci, družine in mladi kakovostno preživljajo prosti čas bodisi v obliki organiziranih oziroma vodenih vzgojno izobraževalnih in kulturnih dejavnosti bodisi samostojno glede na svoje interese z namenom vzpodbujanja socialne kohezivnosti.
V Mali ulici 5 bodo uredili pokrito otroško igrišče, imenovano igrališče
Trenutno v Ljubljani delujejo trije četrtni mladinski centri, in sicer v Zalogu, za Bežigradom in v Šiški. V pripravi je še četrta lokacija v Črnučah, v bivši diskoteki Black Jack, ki je prazna že skoraj desetletje in je od zaprtja diskoteke nihče ni uporabljal.
Prav tako je v pripravi lokacija v Mali ulici 5, kjer bodo uredili pokrito otroško igrišče, imenovano igrališče. Do leta 2011 v MOL načrtujejo še četrtni mladinski center na Viču, v Centru in pod Šmarno goro. Pokrito otroško igrališče pa bo MOL uredila tudi v Stožicah.
Bo šlo za podvajanje?
Slavko Slak (LDS) je dejal, da na dejavnost in vsebino nima pripomb, pojavljajo pa se mu dvomi, da bo šlo za podvajanje. Podobne pomisleke je imel tudi Ignac Polajnar (NSi), ki je ocenil, da gre za prehitro odločitev in neracionalno dejanje. Ustanovitvi javnega zavoda je nasprotoval en svetnik, podprlo pa ga je 21 svetnikov.
V nadaljevanju je mestni svet soglasno sprejel sklep o ustanovitvi javnega vzgojno-izobraževalnega zavoda Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana s sedežem na Ižanski cesti. Soustanoviteljica zavoda, ki je pravni naslednik zavoda z imenom Srednja glasbena in baletna šola Ljubljana, je država. Mestni svet je sprejel tudi pogodbo o soustanoviteljstvu.
Foto: Reuters
