četrtek 27.03.2008, 12:42
Jelinčič poslal popravek vprašanja vladi
Ljubljana - Prvak SNS Zmago Jelinčič je pojasnil, da je v sredinem vprašanju pomotoma zapisal, da je bila meja med Slovenijo in hrvaškimi ozemlji po sredini reke Mure že leta 1845.

To je po njegovih besedah namreč stališče slovenske politike, ki "docela spreminja znana zgodovinska dejstva in je posledica splošne onesnaženosti slovenske zgodovinske stroke in zunanje politike".
Jelinčič je sicer vladi zastavil vprašanje v zvezi s slovensko-hrvaško mejo na reki Muri. Po njegovih trditvah je hrvaška geodetska uprava izdelala zemljevid na podlagi katastrske dokumentacije, ki legalizira hrvaško priključitev slovenskega ozemlja pri Murski šumi.
Kot navaja Jelinčič, je Hrvaška vrisala novo mejno črto in z njo posegla daleč v notranjost Slovenije. Po njegovih trditvah zemljevid spreminja mejo v več kot tridesetih kilometrih, Hrvaška pa si na ta način uradno prilašča več kot 300.000 kvadratnih metrov slovenskega ozemlja od Hotize do tromeje med Slovenijo, Hrvaško in Madžarsko, na območju, kjer so Hrvati tudi označili mejne kamne s kraticami RH.
STA
Foto: STA
- Vsi članki iz kategorije
- Prejšnji članek: NSi zagovarja uvedbo devetih pokrajin
- Naslednji članek: DZ sklenil drugo branje zakona o prenosu nalog na pokrajine
- Najnovejše iz kategorije
- Tanko: Nasprotovanje visokošolski noveli prinaša težko popravljive posledice
- Zares meni, da si Cukjati zasluži nezaupnico
- MK za spremembo osnutka zakona o sistemu plač v javnem sektorju
- Zavod 25. junij shod v Sečovljah napoveduje za 24. maj
- Na majski seji DZ tudi o referendumu o pokrajinah
- Bavčar: MSNZ graditev družbenega konsenza
- Erjavec zavrnil očitke ministra Viranta
- Jazbinšek o spornih zemljiščih v Ljubljani
- Pavček ni kontaktiral finskih organov pregona
- Janša ponovno obžaluje slabo obveščenost Cvikla
- Po mnenju NSi sodniška stavka ni potrebna
- Vizumi za Indijo tudi v Ljubljani
- Urad predsednika republike odgovoril tožilcem
- Vlada: V pokojninsko dobo štejejo tudi neplačani, a obračunani prispevki
- Odbor DZ za obrambo želi obiskati centralni register Nata na Morsu

















Komentarji
Komentarjev: 0
Prijavi se
Registriraj se!