NATISNI PISAVA

Mladinsko SP, 2. dan

Vivodova 10., Lindič zlahka v polfinale

Avtor: Peter Kastelic

Barcelona - Drugi dan mladinskega svetovnega prvenstva v atletiki so v dopoldanskem delu nastopili Mitja Lindič, Maruša Mišmaš in Petra Koren.

V hoji na 20 kilometrov je zmago slavila Rusinja. V hoji na 20 kilometrov je zmago slavila Rusinja. Pin It

Mitja Lindič je nastopil v prvi predskupini teka na 400 metrov z ovirami, zmagal ter s časom 51,16 popravil osebni rekord. Postavil je drugi čas kvalifikacij in napovedal resen boj za najvišja mesta. Polfinale ga čaka v četrtek ob 12.20.

Maruša Mišmaš se je v torek prebila v polfinale, kjer je tekla v prvi skupini, s časom 2;07:23 pa je bila šesta, kar ni bilo dovolj za finale. Slednji je bil zanjo nedosegljiv, saj bi morala krepko popraviti osebni rekord. Petra Koren je nastopila v kvalifikacijah troskoka ter z 12,70 metra za 26 cm zaostala za finalom.

Vivodova v deseterici

V hoji na 10.000 metrov, edinem finalu v dopoldanskem delu, je s časom 45:41,74 zmagala Rusinja Katarina Medvedeva. Eva Vivod je v metu kopja z metom 49,55 m zasedla deseto mesto, do naslova pa prišla Švedinja Sofi Flinck, ki je dosegla daljavo 61,40 m.

Adam Gemili je eden najbolj perspektivnih šprinterjev na svetu. Adam Gemili je eden najbolj perspektivnih šprinterjev na svetu. Pin It

Novozelandec Jacko Gill je najdlje sunil kroglo (22,20 m), Rus Sergej Morgunov pa je postal svetovni prvak v skoku v daljino (809 cm). Etiopski tekačici na 5000 metrov je ločila le stotinka sekunde, s časom 15:32,94 pa je zmago slavila Duze Diriba.

Šprinterski preizkušnji na 100 metrov sta dobila Britanec Adam Gemili, ki je zmagal z odličnim časom 10,05, in Anthonique Strachan z Bahamov, ki je najkrajšo atletsko razdaljo pretekla v času 11,20.

Svetovno mladinsko prvenstvo v atletiki se je za slovensko ekipo začelo odlično, saj so z dvema uvrstitvama v finale in eno v polfinale že v dopoldanskem delu prvega dne izpolnili zastavljen cilj.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.