6. 10. 2010,
8.49

Sreda, 6. 10. 2010, 8.49

Alič prehitel Kosovelja na Vodiško planino

Simon Alič je na šesti tekmi za slovenski pokal v gorskih tekih, teku na Vodiško planino, prehitel v zadnjih letih nepremagljivega Mitjo Kosovelja. Med dekleti je prepričljivo zmagala Mateja Kosovelj.

Po svetovnem prvenstvu, ki je 5. septembra potekalo v Kamniku, so se gorski tekači ponovno pomerili na za točke domačega pokala. Zbrali so se v Lipnici pri Kropi, kje je bil štart predzadnje letošnje preizkušnje, teka na Vodiško planino. Tekači so se spoprijeli s 4,8 kilometra dolgo progo, premagati pa so morali tudi 665 metrov višinske razlike.

Nekoliko presenetljivo je zmago slavil Alič, ki je za 20 sekund ugnal Kosovelja, tretji pa je bil Boštjan Hrovat. Med dekleti je Kosoveljeva prepričljivo premagala Lucijo Krkoč, tretja pa je bila Mateja Šuštaršič.

Zadnja tekma pokala bo na sporedu 2. oktobra na Šmarni gori.