8 let, 1 mesec

polmaraton

Nedelja, 13. 9. 2015, 16.56

Kenijec Karoki najhitreje letos pretekel polmaraton

Po praktično že končani sezoni štadionske atletike se dogajanje preusmerja na ceste in ulice mest, ki bodo to jesen gostile najboljše tekače in tekačice na daljših razdaljah.

Govorimo predvsem o polmaratonskih in maratonskih preizkušnjah, ki so na koledarju zgoščene v spomladanskih in jesenskih mesecih, ko temperature niso ne prenizke ne previsoke.

V danski prestolnici so se tekači pomerili v polmaratonu, doseženi pa so bili odlični časi. Bedan Karoki, ki je na nedavnem svetovnem prvenstvu osvojil nehvaležno četrto mesto v teku na 10.000 metrov, je zmagal s časom 59:14, kar je najboljši izid sezone na svetu. Kenijci so osvojili prvih devet mest, kar štirje pa so se spustili pod mejo ene ure. Med dekleti zmagovalka prav tako prihaja Kenijka, najhitrejša je bila Purity Cherotich.