Sobota, 30. 7. 2022, 7.23

OLIMPIJSKI FESTIVAL EVROPSKE MLADINE (OFEM)

Peto slovensko odličje na Slovaškem

1

Slovenski športniki so na olimpijskem festivalu evropske mladine (Ofem), ki poteka v Banski Bystrici na Slovaškem, v petek osvojili še peto odličje. Atlet Žan Ogrinc je bil srebrn v teku na 800 m. Po polfinalnem porazu proti Franciji se bodo košarkarji v boju za tretje mesto danes pomerili z Nemčijo.

Pred tem sta v četrtek medalji osvojila judoista, Nik Purnat si je priboril srebro v kategoriji do 90 kg, Nika Koren pa bron v kategoriji do 70 kg.

Slovenci so do prvih kolajn prišli v sredo. Srebro je najprej osvojil judoist Bežigrada Tobias Fürst Črtanec v kategoriji do 66 kg, nato je bila srebrna tudi plavalka ravenskega Fužinarja Nija Gerdej na 200 m prsno.