Francesco Bagnaia Austin Moto GP

Sobota, 2. 10. 2021, 22.15

Austin, motoGP, kvalifikacije

Bagnaia spet z najboljšega položaja v lov na tretjo zmago

Francesco Bagnaia | Francesco Bagnaia je zmagovalec kvalifikacij v Austinu. | Foto Guliverimage

Francesco Bagnaia je zmagovalec kvalifikacij v Austinu.

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec kvalifikacij dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v ameriškem Austinu v najmočnejšem razredu motoGP. Za svoj tretji zaporedni "pole position" je premagal vodilnega v seštevku sezone Francoza Fabia Quartararoja (Yamaha) in Španca Marca Marqueza (Honda).

Bagnaia je potrdil, da je zadržal dobro formo zadnjih tednov. Dirkač Ducatija je namreč danes še tretjič v nizu slavil v kvalifikacijah, potem ko je bil prvi že v Alcanizu in Misanu. Na obeh prizoriščih pa je nato tudi zmagal na dirki.

V prvi vrsti bosta na nedeljski dirki, v razredu motoGP bo start ob 21. uri po slovenskem času, ob njem še Quartararo, ki še vedno prepričljivo vodi v seštevku sezone, ter Marquez, ki velja za kralja dirkališča v Austinu, saj je na tem prizorišču zmagal že šestkrat.

Iz druge vrste pa bodo začeli Španec Jorge Martin (Ducati Pramac), Japonec Takaaki Nakagami (Honda LCR) in Francoz Johann Zarco (Ducati Pramac).

Pred 15. dirko sezone ima na prvem mestu Quartararo 234 točk, drugi je Bagnaia s 186, tretji pa branilec naslova Španec Joan Mir (Suzuki), danes osmi v kvalifikacijah, s 167 točkami.