26. 2. 2012,
10.08

Nedelja, 26. 2. 2012, 10.08

Daytono 500 zalilo, Checi zmaga in odstop (video)

Danica Patrick je odstopila na dirki "nationwide" v Daytoni. Carlos Checa je v superbiku na Phillip Islandu odstopil in zmagal. Reli na Azorih je v IRC dobil Andreas Mikkelsen.

Mikkelsen dobil uvodni reli IRC

Norvežan Andreas Mikkelsen (Škoda) je na najboljši možen način začel branjenje naslova prvaka v medcelinskem reli izzivu (IRC). S prednostjo 25,1 sekunde je dobil reli na Azorih. Drugi je bil Finec Juho Hanninen, tretji pa z zaostankom več kot dveh minut Francoz Bryan Bouffier (Peugeot). Druga od 13 preizkušenj sezone 2012 bo sredi marca na kanarskih otokih.

Daytona 500 prestavljena

Najhitrejša dirkačica na svetu Američanka Danica Patrick je v soboto na uvodni dirki serije "nationwide" prvenstva nascar odstopila. Na Daytono 300 je štartala s "pole positiona". Vanjo je zadel ekipni kolega Dale Earnhardt mlajši. Nepričakovano zmago je osvojil Američan James Buescher.

Vrhunec vikenda na Floridi bo šele v noči na torek po srednjeevropskem času, ko bo na sporedu Daytona 500, prva od 36 dirk sezone serije "sprint cup". Patrickova bo nastopila tudi na tej dirki. Dirka bi morala biti že v nedeljo, a so jo zaradi močnega dežja prestavili za 24 ur. To se je zgodilo prvič v 54-letni zgodovini dirke. "Za dirkača je to nekaj najtežjega. Nekako je treba ostati zbran, a ne le dirkač, tudi šef ekipe, pa mehaniki ...," je dejal Carl Edwards, ki bo štartal s prvega položaja.

Zmagi Biaggiju in Checi

Na avstralskem Phillip Islandu se je začela nova sezona svetovnega superbike prvenstva. Prvo dirko je dobil italijanski veteran Max Biaggi (Aprilia). Za sedem sekund je premagal rojaka Marca Melandrija (BMW). Branilec naslova Španec Carlos Checa (Ducati) je v četrtem krogu padel. Nekaj ur kasneje je sledila druga dirka in to je dobil Checa. Bil je slabih šest sekund pred Biaggijem, Melandri pa je končal na šestem mestu.