VN Madžarske, kvalifikacije

Hamilton še devetdesetič z najboljšega štartnega položaja

Mercedes Budimpešta | Mercedesa na Madžarskem razred zase. | Foto Reuters

Mercedesa na Madžarskem razred zase.

Šestkratni svetovni prvak Lewis Hamilton je prepričljivi zmagovalec kvalifikacij pred nedeljsko dirko za VN Madžarske, tretjo preizkušnjo okrnjene sezone svetovnega prvenstva v formuli ena. Britanski dirkač mercedesa je v boju za svoj že 90. "pole position" z novim rekordom kroga (1:13,447) za dobro desetinko sekunde premagal moštvenega kolega Valtterija Bottasa.

Drugo štartno vrsto bosta jutri zasedla dirkača Racing Pointa, tretji čas sobotnih kvalifikacij na dirkališču Hungaroring pri Budimpešti je namreč dosegel Lance Stroll, četrtega pa Sergio Perez.

Ferrarija bosta dirko začela s tretje vrste, Sebastian Vettel je bil v soboto hitrejši od Charlesa Leclerca, s sedmega mesta bo štartal Max Verstappen (Red Bull), ki je bil v soboto približno desetinko sekunde hiztrejši od obeh dirkačev McLarna, Landa Norrisa in Carlosa Sainza.

Zadnji, ki se je v soboto prebil skozi vse tri kroge kvalifikacij je bil Pierre Gasly z AlphoTauri.

"Moram se uščipniti," je po "sanjskem" dosežku povedal branilec naslova prvaka in dodal, da mu njegov moštveni kolega Valtteri Bottas nikoli ne olajša dela v kvalifikacijah, Finec pa napovedal: "Jutri bo med nama dirka v pospeševanju do prvega zavoja, tega se že veselim."

Hamilton se je s sedmim "pole positionom" izenačil z Michaelom Schumacherjem na lestvici najboljših v kvalifikacijah Budimpešte, s sedmimi zmagami pa je Anglež že tako kralj Hungaroringa. Jutri bo napadel že svojo 86. zmago v formuli ena in bi se z njo še približal rekordnim 91 Michaela Schumacherja, lovi pa tudi sedmi naslov svetovnega prvaka, s katerim bi se na večni lestvici izenačil z legendarnim Nemcem.

Sobotne kvalifikacije so kljub grozečim temnim oblakom nad madžarsko prestolnico potekale na suhi stezi, jutrišnja dirka, ki se bo začela ob 15.10, pa utegne biti tudi vremensko nadvse pestra. Vremenoslovci namreč napovedujejo nevihte.