SiOL.net|Sportal|Avtomotošport|Motociklizem
2četrtek 20.11.2008, 18:29
Rossi navdušuje tudi s Ferrarijem
Rim - Italijanski motociklistični zvezdnik Valentino Rossi, ki svoje privržence navdušuje predvsem na dveh kolesih, se odlično znajde tudi na štirih.

Valentino Rossi v bolidu formule 1.
Potem ko je pred časom že "divjal" z avtomobilom za reli, se je danes izkazal tudi na testiranju Ferrarijevega dirkalnika formule 1 v Mugellu.
Rossi, ki je znan tudi pod vzdevkom "Il Dottore" (Doktor), je že pred tem sedel v dirkalniku F1 in takoj vzbudil namigovanja, da se bo iz motociklizma preselil prav v najelitnejše avtomobilsko tekmovanje. Sodeč po današnjih testiranjih, bi se tudi tam dobro znašel.
Rossi je danes prevozil 30 krogov in z dirkalnikom Ferrari F2008 vknjižil čas 1:23,930 minute. To je manj kot tri sekunde počasneje od Ferrarijevega testnega voznika Luce Badoerja in le malce več kot pet sekund počasneje od rekorda proge, ki ga je leta 2004 s Ferrarijem postavil Brazilec Rubens Barrichello.

Rossi, ki je v minuli sezoni osvojil že osmi naslov svetovnega prvaka (šestega v razredu MotoGP), je pred testiranjem izjavil, da bi se rekordu proge rad približal na vsega sekundo. Za ta cilj ima na voljo še dan in pol.
STA
Foto: Reuters
- Vsi članki iz kategorije
- Prejšnji članek: Rossi drugi v Monzi
- Naslednji članek: Začetek vojne med Edwardsom in Toselandom
- Najnovejše iz kategorije
- Hayden v Laguni Seci s polnim plinom
- Honda bo skušala vstati iz pepela
- Stoner previden v napovedih
- Yamaha želi nadaljevati z dominacijo
- Rossi premaknil mejo na sto zmag
- Valentinu Rossiju "pole position"
- Motokrosisti na praznični četrtek niso počivali
- Rossi v Assen po 100. zmago
- Stoner komaj čaka na Assen
- Dovizioso nabrušen kot še nikoli
- Suzuki z novimi deli
- Mladi slovenski speedwayisti brez finala
- Rossi za las ugnal Lorenza
- Lorenzo s prvega mesta v Barceloni
- Talmacsi v kraljevskem razredu















Komentarji
Komentarjev: 2
1. pusnik20.11.2008 20:18:31
gazda
2. stol20.11.2008 21:33:01
faca
Prijavi se
Registriraj se!