Na obzorju 22 dirkačev

Madrid - V prihodnji sezoni bi lahko bili v kraljevskem razredu MotoGP priča štartni koloni 22 dirkačev, saj naj bi novo pravilo 1000 ccm privabilo kar nekaj novincev.

''Imamo že sedem ali osem registracij, dve sta še na vidiku. Tri ali štiri so moštva, ki trenutno tekmujejo s svojimi ekipami v Moto2 in 125 ccm, najmanj dve moštvi pa bosta najeli tovarniške motocikle,'' je razkril generalni sekretar Združenja moštev IRTA Mike Trimby.

Znano je, da ekipi Moto 2 Interwetten, ki je po enoletni avanturi pred letošnjo sezono zapustila MotoGP, in Marc VDS načrtujeta prestop v kraljevski razred, dirkali pa naj bi s Suterjevo šasijo in BMW motorjem.

''Mislim, da je videti zelo obetavno. Nisem prepričan, koliko dirkačev pravzaprav hočemo. Želim si jih 24, a Dorna bi bila zadovoljna z 22. Depozit, ki ga bodo morala položiti nova moštva do 3. junija, bo znašal več kot 20.000 evrov,'' je še razložil Trimby.

Provizorična lista zasebnih moštev v MotoGP 2012 bo znana po VN Francije, ki bo na sporedu 15. maja.

Zadnji dve leti v MotoGP tekmuje 17 dirkačev. Ker točke na dirki dobi prvih 15, imajo praktično vsi že vnaprej zagotovljene točke, kar pa je v smislu tekmovanja izjemno vprašljivo.

Preberite še:

E. O.
Foto: Reuters
Get Adobe Flash player
Fotogalerija
Ste tudi vi tekli na Maratonu treh src? Poiščite se!

Pomladansko sonce je v Radence znova privabilo rekordno število tekaških navdušencev. Sportalov fotograf je veliko sodelujočih ujel v svoj objektiv. Ste morda med njimi tudi vi?

Anketa

Kdo bo osvojil rokometno ligo prvakov?