Thermometer Blue 0

Anja Klinar plavanje

Nedelja, 6. 12. 2015, 10.21

Anja Klinar zaradi bolezni odpovedala nastop

Nedeljsko popoldne na EP v plavanju v Netanyji bo minilo brez slovenske udeležbe. Najbližje je bila finalu Anja Klinar, ki pa na 400 m prosto zaradi zdravstvenih težav ni nastopila.

Za zadovoljstvo v slovenskem taboru je poskrbela mladinka Ljubljane Tara Vovk, ki je z osebnim rekordom 2:26,86 osvojila 16. mesto na 200 m prsno.

Petnajstletna Vovkova je tako zadnja ujela ciljno uvrstitev med najboljših 16 tekmovalcev na prvenstvu, kar je izhodišče za nastopanje v slovenski reprezentanci. Ostala deveterica se je med naj boljših 16 plavalcev Stare celine prebila že v preteklih dneh. V isti disciplini je nastopila še Tjaša Vozel iz kranjske Zvezde in bila z 2:28,24 22.

Na 200 m delfin je Radovljičan Robert Žbogar z 1:55,04 osvojil 12. mesto, Mariborčan Martin Bau je nastopil zgolj za trening in bil z 2:02,02 35.

Visoke uvrstitve so dosegle tudi plavalke na 400 m prosto. Ravenčanki Tjaša Oder in Gaja Natlačen sta dosegli nova osebna rekorda. Prva je bila s 4:06,09 10., druga s 4:06,56 11. Špela Bohinc iz kranjskega Triglava je s 4:07,51 osebni rekord zgrešila le za nekaj desetink in osvojila 13. mesto.

Kot prva med Slovenci je nastopila Nastja Govejšek, s 25,18 dosegla najboljši izid v sezoni in osem stotink zgrešila lasten slovenski rekord. Izid je zadostoval za 29. mesto.