13.28

8 let, 1 mesec

Petek, 4. 2. 2011, 13.28

Anže Šetina 13. v Cesani

Slovenski skeletonec Anže Šetina je zasedel 13. mesto na zadnji tekmi svetovnega pokala v italijanski Ceseni.

Šetina je na današnji tekmi storil napako v zadnjem delu proge, ta pa ga je stala uvrstitve med najboljše deseterico. Zmagal je Latvijec Martins Dukurs, ki si je že pred zadnjo tekmo zagotovil prvo mesto v skupni razvrstitvi.

Latvijsko družino Dukurs je razveselil še njegov starejši brat Tomass, ki je na današnji preizkušnji zasedel drugo mesto, tretji pa je bil Nemec Sandro Stielicke. Dukurs je v skupnem seštevku pokala osvojil 1494 točk, drugi je Nemec Sandro Stielicke (1266), tretji njegov rojak Frank Rommel (1218), na 23. mestu pa Šetina (597). Vrhunec skeletonske sezone bo na sporedu v Königsseju, kjer bo od 24. in 25. februarja svetovno prvenstvo.