22.13

8 let, 1 mesec

Ponedeljek, 31. 3. 2008, 22.13

Celjanke po letu 2004 spet ne evropskem vrhu

– Navdušenje po velikem uspehu kegljačic Miroteksa, ko so postale zmagovalke evropske lige prvakinj, se še ni poleglo.

Celjanke so tokrat na Madžarskem drugič osvojile dragoceno evropsko lovoriko in sicer po štirih letih, saj so bile najboljše leta 2004 v nemškem Hagenwerderju. Takrat so bile v finalu boljše od koprivniške Podravke s 5:3 (3377:3339). Naše prvakinje so v mladi zgodovini tega tekmovanja še dvakrat osvojile drugo mesto po finalnih porazih z nemško Victorio iz Bamberga. Lani, ko so izpadle proti hrvaškim prvakinjam že v četrtfinalu, je med elito nastopal cerkniški Brest in na kegljišču v Podbrezovi na Slovaškem osvojil četrto mesto, saj je izgubil boj za tretje z romunskim Elektromuresom s 3:5 (3296:3255).

Na sklepnih turnirjih evropske lige je doslej nastopalo že 19 klubov iz devetih držav, največ uspeha pa sta imela nemška kluba Victorie iz Bamberga, ki sta osvojila pet naslovov najboljših tako v ženski kot tudi v moški konkurenci. Naslednje leto se bodo po štirje najbolši klubi, ki se bodo prebili v sklepni del, borili za evropsko lovoriko v avstrijskem Koblachu, kjer je bil nedavno turnir najboljših igralk in igralcev s svetovne lestvice. Zmagala sta Poljakinja Beata Wlodarczyk, ki igra v Bambergu in slovenski reprezentant Primož Pintarič, ta čas član Zadra.