evropsko prvenstvo, standard puška na 300 metrov, tolmeč

Markoja končal na 14., Debevec na 17. mestu

Robert Markoja | Robert Markoja je zasedel 14. mesto. | Foto Vid Ponikvar

Robert Markoja je zasedel 14. mesto.

Robert Markoja je bil najboljši slovenski strelec na današnji tekmi evropskega prvenstva v italijanskem Tolmeču. Prekmurec je v disciplini standard puška na 300 metrov osvojil 14. mesto, potem ko je zadel 578 krogov, medtem ko je Rajmond Debevec današnjo preizkušnjo s štirimi krogi manj končal na 17. mestu. Tretji slovenski strelec Dušan Ziško se prek eliminacij ni prebil na glavno tekmo.

Naslov evropskega prvaka je z novim svetovnim in evropskim rekordom osvojil Avstrijec Bernhard Pickl (591), drugi je bil Šved Karl Olsson (590), tretji pa Norvežan Simon Claussen (589).

V ekipni konkurenci so z novim svetovnim in evropskim rekordom slavili Norvežani (1765) pred Švicarji (1741) in Francozi (1736), slovenska trojica je na ekipni tekmi v trojnem položaju zasedla šesto mesto (1717).

Danes bodo na vojaškem strelišču v Tolmeču na sporedu še eliminacije za četrtkovo tekmo v disciplini velikokalibrska puška trojni položaj na 300 metrov, nato pa se bo skoraj mesec dni dolgo evropsko prvenstvo tudi končalo.

Tekmovanje s puško šibrenico je bilo na sporedu v Lonatu, z malokalibrskim orožjem na 25 in 50 metrov v Bologni, z velikokalibrsko puško pa v Tolmeču.