23. 5. 2011,
11.51

Ponedeljek, 23. 5. 2011, 11.51

Gaj Riossa tretji na turnirju v Italiji

V italijanskem mestu San Giovanni in Marignano se je minuli vikend zaključil zadnji od treh zaporednih konjeniških turnirjev v preskakovanju ovir. Slovenski jahač Gaj Riossa znova na stopničkah ...

V konkurenci kar 550 konj ...

V konjeniškem centru Horses Riviera Resort je bil po dveh mednarodnih turnirjih tokrat na vrsti še nacionalni turnir, na katerem pa so poleg italijanskih jahačev nastopili tudi Nemci, Avstrijci, Grki, Španci, Argentinci, Angleži, Švedi in jahači iz Nikaragve. V treh turnirjih se je na prizorišču tega uglednega konjeniškega centra tako nastopila pisana množica jahačev z več kot 1500 konji, samo zadnjega turnirja pa se je udeležilo kar 550 konj.

Gaj znova na stopničkah

Slovensko konjeniško ekipo Ugar Equestrian Team je v Italiji zastopal junior Gaj Riossa s tremi konji. 12-letni ribniški jahač je s poni kobilo Tesso zasedel 3. mesto, s kobilo Blue Berry 4. in 7. mesto, s kobilo Taro Justly pa 7., 8. in 11. mesto. Kot že omenjeno, je bila konkurenca med jahači zares izjemna, saj jih je v vsakem parkurju nastopalo več kot 70. Za mladega Gaja pa so to nedvomno dragocene izkušnje, ki si jih nabira v močni mednarodni konkurenci v tujini, zato je vsak rezultat na tovrstnih turnirjih zanj še toliko večji dosežek. Kot gostja ribniške ekipe se je turnirja udeležila tudi slovenska tekmovalka Tjaša Kersnik, ki v zadnjem času trenira pod vodstvom Maksa Riosse, in s svojo kobilo Samantho zasedla 8. mesto.