30. 7. 2010,
19.23

Petek, 30. 7. 2010, 19.23

Leban in Kuk peta na 500 metrov

Slovenska dvojica Rok Kuk in Lovro Leban si je drugi dan evropskega prvenstva za mladince in mlajše člane v šprintu na mirnih vodah priveslala peto mesto na 500 metrski razdalji.

To je bila edina slovenska uvrstitev v A finale. V B finalu so na 500 metrov nastopili še Anja Osterman in Tilen Vidovič med mladinci ter Tea Kralj med mlajšimi članicami.

Medtem ko sta si Lovro in Rok v tekmi na 1000 m uvrstitev v A finale zagotovila neposredno z zmago v kvalifikacijski skupini, sta si na pol krajši razdalji mesto v A finalu morala zagotoviti z nastopom v polfinalu. Z drugim mestom v polfinalu sta to tudi zanesljivo storila. Žal v tekmi za kolajne ni šlo vse po načrtu. Za 65 stotink sta zaostala za kolajno in se uvrstila na peto mesto. Slavila je portugalska dvojica Pinento – Ribeiro. Preostali slovenski nastopi v B finalih so se končali z uvrstitvami v sredino uvrščenih. Anja Osterman je osvojila 5. mesto, kar je v končni razvrstitvi pomenilo 14. mesto, Tea Kralj in Tilen Vidovič pa sta bila mesto slabša, ob koncu na 15. Mestu.

V tekmi na 200m sta se Tea Kralj in Anja Osterman uvrstili v B finale, medtem ko je bil Tilen Vidovič v polfinalu prepočasen za uvrstitev v nadaljne tekmovanje. Tim Kolar je izpadel že v kvalifikacijah.

Slovenski del ekipe sedaj z nestrpnostjo čaka na nedeljo, zadnji dan prvenstva, ko bosta v A finalu nastopila Lovro Leban in Rok Kuk.