8 let, 1 mesec

Rajmond Debevec Robi Markoja

Torek, 17. 5. 2011, 11.34

Moičevič za las zgrešil razstreljevanje

V prvi disciplini strelskega svetovnega pokala z zračnim in malokalibrskim orožjem v ameriškem Fort Benningu je bil z zračno puško od treh slovenskih predstavnikov najboljši Željko Moičevič.

Moičevič je samo za krog zgrešil razstreljevanje za finale osmih najbolje uvrščenih tekmovalcev in s 595 krogi zasedel končno 15 mesto. Rajmond Debevec je s 589 krogi osvojil 52., Robi Markoja pa s 588 krogi 62. mesto.

Z najboljšim dosežkom v finalu je zmagal Francoz Pierre Edmond Piasecki (700,8/597), drugo mesto je zasedel Italijan Nicolo Campriani (700,8/599), tretji pa je bil Kitajec Qinan Zhu (700,4/597).

Pri ženskah je v streljanju z malokalibrsko puško trojni položaj v eliminacijah slovenska strelka Živa Dvoršak v drugi skupini s 569 krogi in 29. mestom za krog zgrešila napredovanje na glavno tekmo.