27. 5. 2012,
7.17

Nedelja, 27. 5. 2012, 7.17

Silverhawks prvič slavili v Hohenemsu

Anthony Gardner je podal dva "touchdowna" do Roka Štamcarja in dva do Bojana Justina in Ljubljana Silverhawks so prvič v gosteh premagali Blue Devils. S 30:14 so se utrdili na drugem mestu.

Slovenski državni prvaki v ameriškem nogometu Ljubljana Silverhawks so po domači zmagi avstrijsko-švicarsko moštvo Blue Devils premagali še v Hohenemsu. Če so pred mesecem dni stavili na tek, do zmage pa jih je popeljala obramba, so tokrat zmagali z igro po zraku. Anthony Gardner je podal za dva "touchdowna" mladoporočenca Roka Štamcarja in dva Bojana Justina. Tako so imeli Silverhawks že ob polčasu neulovljivih 27 točk. V nadaljevanju tekme je edine točke s prostim strelom prispeval povratnik po poškodbi Milan Narat. Brez odlične obrambe seveda ne bi šlo: z dvema prestreženima podajama Mitchella Niekampa je izstopal Rok Sedej. Končni rezultat je bil 30:14.

Silverhawks so se s tretjo zmago na štirih tekmah rednega dela regionalne lige Sportklub CEFL utrdili na drugem mestu, ki prinaša prednost domačega terena v polfinalu. Tega bi jim lahko vzameli le še madžarski prvaki Budapest Wolves, ki so imeli pred nedeljsko tekmo z Beograd Vukovi dve zmagi in dva poraza. A jim ga ne bodo, saj so še trinajstič zapored izgubili proti letos še neporaženim srbskim prvakom. Končni izid 34:13 za goste niti ni kaže, da so se Wolves favoritom tri četrtine dobro upirali, a dve prestreženi žogi in neučinkovost v rdeči coni so jih stale presenečenja. Podajalec Lance Kriesien je sam naredil daleč največ dela za zmago Vukovov - veliko je tekel in podal za tri "touchdowne".