5 let, 5 mesecev

Wolves

Nedelja, 19. 5. 2013, 16.33

Silverhawksom prva zmaga v sezoni

Po uvodnih porazih proti srbskima ekipama so Silverhawksi ta vikend vknjižili prvo zmago v srednjeevropski ligi proti Wolvesom iz Budimpešte.

V lepem, sončnem vremenu, pred okoli 500 gledalci so Silverhawksi začeli sunkovito in v prvem polčasu suvereno vodili s 34:14. Izkazal se je ameriški podajalec Keith Lockwood, ki je že v prvih dveh napadih z dolgima podajama dvakrat našel mladega Matica Tomšeta za prvih 12 točk. Nato je po podobnih akcijah našel še Bojana Justina, ki je v svojo statistiko prav tako vpisal 2 'touchdowna' ter enkrat še sam stekel v končno cono, ko ni našel odprtega lovilca. Madžari so se sicer izenačili v začetku na 7:7, to pa je bil tudi najbližji poizkus prevzema vodstva na tekmi.

Drugi polčas se ni začel po načrtih Silverhawksov. Obramba je takoj na začetku popustila in prejela 2 'touchdowna'. Ko se je že zdelo, da madžarski igralci primanjkljaj nevarno zmanjšujejo, pa je Keith za novih 6 točk našel še tretjega lovilca, Jana Jakusa. Piko na i je s prestreženo podajo in vračanjem za 'touchdown' postavil Rok Štamcar, še 3 prestrežene žoge pa sta vpisala Jure Laharnar in Sandi Holub. Veliko priložnosti je dobil tudi novinec na položaju 'kickerja' Marko Štumpf, ki je zadel 5 od 7 dodatnih strelov na gol. Obramba je sicer igrala brez poškodovanega Jana Lipovca in Davida Turšiča, v napadu pa je zaradi poškodbe manjkal Jernej Pavlič in Gregor Juntez.