8 let, 1 mesec

Simona Fabjan

Petek, 7. 6. 2013, 15.35

Tretji nosilki premočni: končno sedmo mesto za Vodebovo in Fabjanovo

Najboljši slovenski odbojkarici na mivki Andreja Vodeb in Simona Fabjan sta na turnirju evropske lige Satellite zasedli končno sedmo mesto, potem ko sta jih v 3. krogu repesaža premagali Švicarki.

Tretji nosilki Tanja Goričanec in Muriel Graessli sta slovenski državni prvakinji premagali s 3:0. Vodebova in Fabjanova se tako iz Francije poslavljata tremi zmagami, eno sta zabeležili v kvalifikacijah, in dvema porazoma, kar je zadoščalo za končno sedmo mesto. Slovenki sta s tem pridobili tudi 154 točk ter 300 evrov denarne nagrade.

Drugi slovenski predstavnici v glavnem turnirju Sara Sakovič in Tamara Borko sta z nastopi končali že v petek. Najprej sta izgubili že v prvem krogu glavnega dela in se takoj preselili v repesaž. Tudi tu se druga slovenska dvojica ni znašla najbolje, saj sta jo Avstrijki Elisabeth Klopf in Valerie Teufl s 3:0 gladko premagali. Borkova in Sakovičeva sta zasedli končno 13. mesto ter osvojili 150 evrov denarne nagrade.