19.36

8 let, 1 mesec

Sobota, 10. 5. 2008, 19.36

Urbanu Valiču zmaga v Italiji, Podobnik drugi

Slovenski hitrostni padalci so, sodeč po prvi preletaški tekmi, ki se je končala danes v italijanski pokrajini Rieti, napovedali še eno uspešno sezono v svetovnem pokalu.

Zmagal je Urban Valič, drugi je bil Primož Podobnik, Slovenija pa je po zaslugi še štirih pilotov slavila tudi ekipno. Tretji med posamezniki je bil Švicar Stefan Schmoker.

K ekipnemu slovenskemu zmagoslavju so pripomogli Gašper Prevc s končnim 5. mestom, Primož Suša s 15., Jurij Vidic z 22. in Aljaž Valič s 34. mestom.

Organizatorji so izpeljali štiri od sedmih načrtovanih preizkušenj, na katerih se je pomerilo 130 padalcev iz 29 držav. Urban sicer ni osvojil nobene izmed njih, a so mu visoke uvrstitve kljub temu prinesle dovolj točk za skupno zmago.

Na prvi, 73 km dolgi preizkušnji, so se med deset najhitrejših uvrstili trije slovenski tekmovalci, najboljši je bil Urban z 29 sekundami zaostanka, kar je zadoščalo za tretje mesto. Na drugi, dolgi 52 km, nihče od slovenske reprezentance ni bil med deseterico, vendar so bile razlike v času tako majhne, da so si vseeno pridobili zajeten izkupiček točk, ki je pripomogel k dobri končni razvrstitvi.

Tretja preizkušnja, bila je dolga 86 km, je bila zopet v znamenju slovenskih padalcev, saj so bili štirje med prvo dvanajsterico, s tretjim mestom pa je bil tudi tokrat najboljši Urban. Isto mesto je zasedel še na zadnji, s 113 km najdaljši preizkušnji, na kateri je v cilj zaradi močnega bočnega vetra priletelo samo šest pilotov.

V ženski konkurenci je zmagala Čehinja Renata Kuhnova, druga je bila Japonka Keiko Hiraki, tretja pa Švicarka Anja Kroll.

Druga serija tekem za svetovni pokal bo konec meseca v Švici.