21. 7. 2010,
9.02

Sreda, 21. 7. 2010, 9.02

Valentina Vezzali bo vztrajala do Londona

Znana italijanska sabljačica Valentina Vezzali je na evropskem prvenstvu v Leipzigu sporočila, da bo na veliki sceni nastopala do olimpijskih iger v Londonu leta 2012.

Šestintridesetletna Italijanka je nosilka petih zlatih olimpijskih odličij v floretu, od tega jih je tri osvojila v posamični, dve pa v ekipni konkurenci.

"Na sabljaških stezah bom zagotovo vztrajala do poletnih olimpijskih iger v Angliji, po njih pa bo bržkone napočil čas za slovo," je dejala Vezzalijeva, ki ima v svojih vitrinah tudi 11 zlatih kolajn s svetovnih in osem z evropskih prvenstev.

Zadnjo od teh je osvojila prav v Leipzigu, kjer so Italijanke v ekipni konkurenci - poleg Vezzalijeve so nastopile še Elisa Di Francisca, Arianna Errigo in Ilaria Salvatori - osvojile prvo mesto v floretu, potem ko so v velikem finalu premagale Nemke s 45:26.

Slovenski sabljači in sabljačice na letošnjem prvenstvu stare celine v Nemčiji ne nastopajo, saj niso zbrali dovolj točk. Nastopu v Leipzigu se je najbolj približal Jan Bidovec, letošnji državni prvak v meču.