23.12

8 let, 1 mesec

Nedelja, 4. 5. 2008, 23.12

Zlato in bron za Slovenijo

Z zaključno slovesnostjo in podelitvijo medalj najboljšim v kategoriji open in ekipno se je končalo 5. Odprto prvenstvo Slovenije – Terme Laško 2008 za invalide v namiznem tenisu.

Največ medalj so osvojili Francozi (13), sledijo Koreja (10) ter Nemčija (8,5), Slovenija se je z eno zlato in eno bronasto po zaslugi ženskega dela reprezentance vpisala na lestvico dobitnikov medalj. Direktor turnirja in glavni trener slovenske reprezentance Gorazd Vecko je z nastopi svojih varovancev zadovoljen: "Vesel sem, da je Mateja zmagala v svoji kategoriji in da je v finalu premagala vodilno na svetovni lestvici Slovakinjo Kanovo, kar je dober obet za paraolimpijske igre. Zavedam se, da nas čaka veliko dela, saj bo konkurenca v Pekingu še močnejša, a je bil turnir v Laškem dober pokazatelj, kako visoko lahko posežemo na igrah in prepričan sem, da zelo visoko."

V štirih dneh smo v dvorani Tri lilije spremljali kar 1890 dvobojev, predstavilo se je 281 tekmovalcev iz 33 držav, za pravico je skrbelo 50 sodnikov, svoje delo pa so odlično opravili tudi prostovoljci ter pobiralci žogic.