NATISNI PISAVA

Uvrstitev kariere na jakostni lestvici

Maja Tvrdy blestela na Karibih

Avtor: STA

San Juan - Slovenska badmintonistka Maja Tvrdy je na tekmi svetovnega pokala v Portoriku zasedla končno drugo mesto.

Po zmagi na odprtem prvenstvu Santa Dominga se je na jakostni lestvici mednarodne zveze s 53. prebila na 43. mesto, kar je doslej njena najboljša uvrstitev.

V finalu Portorika povedla, a nato popustila - Maja Tvrdy V finalu Portorika povedla, a nato popustila - Maja Tvrdy

Tvrdyjeva je bila v uvodnem krogu prosta, v drugem pa je prepričljivo nadigrala prvo slovaško igralko Zuzano Orlovsko z 21:10 in 21:9. V tretjem krogu je bila po tesnem boju po treh nizih boljša od Američanke Karyn Velez z 21:8, 18:21 in 21:10. V polfinalu je nato nadigrala še predstavnico Peruja Claudio Rivero z 23:21 in 21:14.

V finalu ji je nasproti vnovič stala Kanadčanka Ana Rice. Tvrdyjeva je z zelo dobro igro v prvem nizu prišla do vodstva z 21:13, nato pa popustila in izgubila z 12:21 in 13:21.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.