NATISNI PISAVA

Dve šesti mesti za slovo od Portugalske

Avtor: STA, S.K.

Zadnji dan evropskega prvenstva za mladince in mlajše člane v sprintu na mirnih vodah so za najboljše slovenske uvrstitve poskrbeli Vid Debeljak ter Alan Apollonio in Simon Blažević.

Kajakaši Debeljak na 200 m ter Apollonio in Blažević na 500 m so osvojili šesto mesto.

Pin It

V ZDA še poteka svetovno prvenstvo za mladince in mlajše člane v slalomu. Kajakašice in kanuisti so že opravili z nastopi v posamičnih finalih, kjer se je izkazal kanuist Anže Berčič, ki je bil tretji, Jure Lenarčič je bil šesti.

Edina slovenska kajakašica na prvenstvu, Ajda Novak, je bila med mlajšimi članicami osma. Po premoru bodo sledile še ekipne preizkušnje, kjer bodo kanuisti Anže Berčič, Jure Lenarčič in Blaž Cof med resnimi kandidati za visoko uvrstitev.

Že v soboto so za izvrsten rezultat poskrbeli kajakaši Martin Srabotnik, Vid Karner in Rok Markočič, ki so postali svetovni mladinski prvaki.

Slovenska reprezentanca v šprintu na mirnih vodah je po zaslugi kajakaša Roka Kuka prišla še do druge kolajne na evropskem prvenstvu za mladince in mlajše člane na Portugalskem.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Anketa

Začela se je nogometna liga prvakov, letos tudi s slovenskim pridihom. Kako pa se bo v imenitni druščini odrezal Maribor?