NATISNI PISAVA

Evropsko prvenstvo v odbojki na mivki do 20 let (m in ž)

Vidmar in Drobnič 13., Jančarjeva in Turkova 17.

Avtor: U. I.

Hartberg - Tjaša Jančar in Kaja Turk sta EP do 20 let v odbojki na mivki nesrečno zaključili že po skupinskem delu. Odbojkarja Primož Vidmar in Sergej Drobnič sta po porazu repesažu zasedla 13. mesto.

0
0
0
0
0

Obe slovenski dvojici sta v svojih skupinah zasedli tretji mesti, a sta se fanta za razliko od punc, uvrstila v izločilne boje. Vidmar in Drobnič sta se v osmini finala uvrstila kot ena izmed najboljših štirih tretjeuvrščenih (od šestih) dvojic, Jančarjeva in Turkova pa sta zaključili s tekmovanjem na 17. mestu.

Vidmar in Drobnič sta v osmini finala pričakovano izgubila proti favoriziranima Avstrijcema Winterju in Petutschingu. V soboto sta sicer imela popravni izpit v repesažu proti Latvijcema Buividsu in Reinisu, a tega z vnovičnem porazu nista opravila . Slovenska predstavnika sta EP zaključila na končnem 13. mestu.

EP do 20 let:

Moški:

Repesaž:
Sobota
Vidmar/Drobnič (Slo, 19) : Buivids/Reinis (Lat, 5) 0:2 (-15, -14)

Osmina finala:
Petek
Winter/Petutsching (Avt, 1) : Vidmar/Drobnič (Slo, 19 2:0 (14, 22)

Skupina F:
Četrtek
Takvam/Sannarnes (Nor, 6) : Vidmar/Drobnič (Slo, 19) 2:0 (12, 15)
Van Wijk/Van de Velde (Niz, 7) : Vidmar/Drobnič (Slo, 19) 2:1 (-18, 14, 5)

Petek
Kerpe/Rumsevicius (Lit, 18) : Vidmar/Drobnič (Slo, 19) 0:2 (-16, -19)

Ženske:

Četrtek
Skupina A:
Schützenhöfer/Plesiutschnig (Avt, 1) : Jančar/Turk (Slo, 24) 2:0 (7, 7)
Lotan/Nesterov (Izr, 12) : Jančar/Turk (Slo, 24) 1:2 (17, -20, -9)

Petek
Dumbauskaite/Povilaityte (Lit, 13) : Jančar/Turk 2:0 (17, 16)

Slovenski odbojkarici na mivki Andreja Vodeb in Simona Fabjan na turnirju svetovne serije FIVB na Poljskem ostajata brez nastopa v glavnem delu. Pokleknili sta v zadnjem krogu kvalifikacij.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
Anketa

Se bo slovenskim hokejistom na svetovnem prvenstvu divizije I, skupine A, v južnokorejskem Goyangu uspelo vrniti med elito?