Remi in poraz Olimpije v Švici
Ljubljana - Za hokejisti Tilie Olimpije sta prvi prijateljski tekmi pred začetkom nove sezone. V Švici so se dvakrat pomerili z ekipo Langenthala in zabeležili remi (4:4) ter poraz (3:4).
V petek so "zmaji" odigrali prvo tekmo proti švicarskemu drugoligašu, ki se je končala brez zmagovalca, 4:4. Obračun so začeli odlično, saj so v 32. minuti vodili že s 3:0, šest minut zatem 4:1, vendar so v zadnji tretjini domačini v razmaku osmih minut trikrat premagali vratarja Olimpije in srečanje se je končala brez zmagovalca. Najučinkovitejša pri "zeleno belih" sta bila Matej Hočevar z zadetkom in podajo ter kapetan Tomaž Vnuk, ki je prispeval dve podaji. Svoj prvi zadetek v dresu Ljubljančanom je dosegel Frank Banham, preostala gola pa sta prispevala Raffaele Intranuovo in Aleš Mušič.
V drugo je Olimpija izgubila s 3:4, prislužila pa si je kar 91 kazenskih minut. Vse tri zadetke je dosegla ob igralcu več, med strelce pa so se vpisali Greg Kuznik, Vnuk in Banham. Strateg Mike Posma je na tekmi ponudil priložnost Anžetu Ropretu in Klemnu Sodržniku, medtem ko sta na tribuni ostala Intranuovo in Andrej Tavželj.
V Švici sicer nista odpotovala Dominik Rozman in Daniel Teranta, ki sta na preizkušnji, kar bi lahko tudi pomenilo, da ne bosta obljubila zvestobe Olimpije. Morda pa jima bo Posma namenil priložnost že na naslednji "test" tekmi, saj se bodo "zmaji" že v sredo pomerili z Brianconom, in sicer v Tivoliju.
Prijateljski tekmi v Švici:
Langenthal : Tilia Olimpija 4:4 (0:1, 1:3, 3:0)
Randegger 34., Charpentier 50., 56., Larouche 58.; Intranuovo 17., Banham 24., Hočevar 32., Mušič 38.
Langenthal : Tilia Olimpija 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)
Moser 14., Wellinger 15., Rezek 18., Gruber 34.; Kuznik 8., Vnuk 10., Banham 27.
"Zmaji" so se odpravili v Švico
Foto: Vid Ponikvar/Sportal


