HDD Jesenice Alpska liga

Sreda, 21. 12. 2022, 22.11

alpska liga, 21. december

Jeseničani zmagali v mondenem smučarskem središču

HDD Jesenice, Gaber Glavič | Varovanci Gabra Glaviča gostujejo pri Kitzbühlu. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Varovanci Gabra Glaviča gostujejo pri Kitzbühlu.

Vodilno moštvo Alpske lige HDD Sij Acroni Jesenice je 21. alpsko zmago sezone doseglo v avstrijskem smučarskem središču Kitzbühel.

HDD Jesenice : HK Olimpija, finale Pokal Slovenije Antti KARJALAINEN, Rudolfs Polcs (20)
Sportal Jeseničani na Predarlskem do 20. alpske zmage

Jeseničani so po sobotni zmagi nad Bregenzerwaldom vpisali novo gostujočo zmago nad avstrijskim predstavnikom v regionalnem tekmovanju. Po 23 odigranih tekmah imajo 21 zmag in so trdno zasidrani na prvem mestu lestvice. Pred mlado zasedbo Salzburga imajo 12 točk naskoka s petimi odigranimi tekmami manj.

Železarji danes svojemu nasprotniku s sredine lestvice niso pustili pravih možnosti za zmago. Prvo tretjino so dobili z minimalno prednostjo, ko je v 17. minuti za vodstvo zadel Erik Svetina.

V drugi je zasedba glavnega trenerja Gabra Glaviča potrdila novo zmago. V 34. minuti je najprej Eric Pance podvojil vodstvo Jesenic, dobri dve minuti pred iztekom pa je z igralcem več na ledu Andrej Galuškin poskrbel za 3:0.

V začetku zadnje tretjine so svoj tako imenovani power play izkoristili tudi domačini. Za znižanje je bil natančen Patrick Bolterle. Avstrijci so bili v sklepni tretjini sicer boljši nasprotnik, a ostalo je pri izidu 3:1 in zmagi Železarjev.

Naslednji dvoboj v alpski ligi bodo hokejisti Jesenic igrali v ponedeljek, ko v dvorano Podmežakla prihaja Ritten.