Alpska liga HDD Jesenice

Četrtek, 23. 2. 2023, 21.15

Alpska liga, 23. februar

Jeseničani z visoko zmago zaključili drugi del Alpske lige

HDD Jesenice : HK SŽ Olimpije, finale DP | Jeseničani so z zmago zaključili drugi del Alpske lige. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani so z zmago zaključili drugi del Alpske lige.

Hokejisti HDD jesenic sso se na zadnji tekmi pred končnico Alpske lige v skupini master pomerili z mlado ekipo Salzburga in jo premagali s 6:1. Spet so prevzeli vodstvo na lestvici, a imajo odigrano tekmo več od tekmecev. Razvrstitev na lestvici bo vplivala na izhodišče pred "play-offom".

HK SŽ Olimpija : HDD Jesenice finale DP 1. tekma, Gaber Glavič
Sportal Jeseničani po kazenskih strelih izgubili pri vodilnih

Vrstni red v skupini master bo pomemben pri izbiri tekmecev v končnici in prednosti domačega terena v izločilnih bojih.

Prvi gol v Podmežakli je padel v 18. minuti, ko je mrežo gostov načel Joonas Larinmaa. Thomas Heigl je dobro minuto kasneje poskrbel za izenačenje, nato pa so vajeti tekme povsem zagrabili železarji. Larinmaa je v 35. minuti poskrbvel za novo vodstvo, slabo minuto kasneje ga je še povišal Erik Svetina, tik pred iztekom druge tretjine pa je zadel še Rudolfs Polcs. V zadnjih 20 minutah igre sta domače navijače razveselila še Tjaš Lesničar in Eric Pance za končnih 6:1.

Jeseniška vrata je branil Finec Antti Karjalainen in ustavil 27 strelov. Jeseničani so na vrata Salzzburga sprožili 30 strelov.

Jeseničani so zdaj spet prvi v skupini master, a njihove tekmece še čakajo tekme zadnjega kroga. Mlade rdeče bike v soboto čaka še obračun z Rittnom, na izhodišče železarjev v končnici pa lahko vplivajo še hokejisti Cortine, ki imajo zdaj 12 točk, do konca drugega dela Alpske lige pa se bodo še dvakrat pomerili z Unterland Cavaliers.