HDD Jesenice Alpska liga

Torek, 3. 1. 2023, 21.23

alpska liga, 3. januar

Jeseničani doživeli prvi domači poraz

HDD Jesenice | Jeseničani so na prvi domači tekmi leta 2023 klonili proti Gardeni. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Jeseničani so na prvi domači tekmi leta 2023 klonili proti Gardeni.

Vodilno moštvo Alpske lige HDD Sij Acroni Jesenice, ki si je že pred časom zagotovilo prvo mesto uvodnega dela (končal se bo 7. januarja) in vstopnico za končnico, so v tekmovalno leto vstopili doma. Železarji so v domači dvorani izgubili z Val Gardeno z 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), ki je že zapravila možnost za neposredno uvrstitev v četrtfinale, lahko pa si jo zagotovi v dodatnih bojih.

HDD Jesenice : HK Olimpija, finale Pokal Slovenije
Sportal Zmagoviti niz Jesenic se nadaljuje v Cortini

Železarji so koledarsko leto začeli slabše, kot so si želeli. Potem ko so v zadnji tekmi lanskega leta premagali Cortino z 2:0, so danes klonili proti zasedbi iz Val Gardene.

Jeseničani so bili sicer terensko boljši tekmec in imeli premoč pri strelih na gol, toda pravega učinka ni bilo. Gostje so bili trdni v obrambi in so v prvih dveh tretjinah zdržali vse nalete, tudi tri prednosti domačih z igralcem več.

Ko se je v zadnji tretjini že zdelo, da Gardena ne bo zdržala, pa so domači doživeli hladen tuš in v 49. minuti dobili gol. Ob koncu so skušali pritisniti še brez vratarja Anttija Karjalainena, toda naredili napako in zaradi šestih igralcev na ledu dobili kazen, tako da je Gardeni uspelo obraniti minimalno prednost.

Jeseničani so si že pred današnjo tekmo (v prejšnjih krogih so izgubili le dvakrat proti ekipi Unterland Cavalirs in drugi zasedbi Celovčanov) zagotovili prvo mesto pred nadaljevanjem, v prvem delu tekmovanja pa jih čaka le še tekma z Lustenauom v četrtek.