Četrtek, 30. 11. 2023, 21.21

5 mesecev

alpska liga, 30. november

Jeseničani v ponovitvi finala le prekinili črn niz

HDD Sij Acroni Jesenice : Cortina, finale, Alpska liga, Erik Svetina | Jeseničani so v napeti tekmi v Podmežakli s 4:3 premagali Cortino. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Jeseničani so v napeti tekmi v Podmežakli s 4:3 premagali Cortino.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so danes v ponovitvi zadnjega finala Alpske lige v Podmežakli gostili Cortino in jo prav tako kot v lanskem finalu tudi tokrat premagali. Bilo je 4:3 za železarje, ki so tako končali negativen rezultatski niz. Na delu so bili tudi člani HK RST-Pellet Celje, ki so se po slovesu Luke Kalana okrepili z latvijskim napadalcem Raivom Freidenfeldsom. Gostovali so v Kitzbühelu in izgubili s 4:6.

HK RST-Pellet Celje
Sportal Celjani so se dve tretjini in pol kosali z Red Bull Juniors

V dvorani Podmežakla so si železarji priigrali 13. zmago v sezoni. Bolje so začeli Italijani, ki so v prvi in drugi tretjini povedli, a so že pred zadnjim delom po golu Žana Jezovška prvič na tekmi povedli tudi Jeseničani. Pred tem sta za izenačenje poskrbela Lovro Kumanovič v prvi in Tadej Čimžar v drugi tretjini.

Riccardo Lacedelli je v 44. minuti še enkrat poskrbel za izenačenje, Čimžar pa je tri minute in pol pred koncem zadel za končnih 4:3 in Gorenjcem priigral nove točke za potrditev petega mesta na razpredelnici.

Celjani so v Kitzbűhlu odigrali dobro končnico. Gostitelji so pred koncem druge tretjine vodili že s 5:0, velik delež pa je imel pri tem tudi Matic Podlipnik, ki je dosegel prvi gol na tekmi in pomagal pri pripravi drugega.

Latvijec Mikus Mintautiskis in Rus Denis Golinski pa sta v 40. minuti v 31 sekundah zadela za Celjane. Tem je upanje nato dokončno vrnil Gal Sodja Zalokar, ki je v 44. minuti zadel za 5:3. A Podlipnik se je v 59. minuti še enkrat vpisal med podajalce, ko je 98 sekund pred zadnjim piskom sirene zadel Florian Lanzinger za neulovljivih 6:3. Sodja Zalokar je v zadnji minuti poraz nato še omilil.

Celjane, ki na lestvici ostajajo na predzadnjem 15. mestu, že v soboto čaka gostovanje v Salzburgu, Jeseničani bodo v derbiju kroga gostovali pri vodilnem Rittnu.

Luka Gračnar, svetovno prvenstvo 2023
Sportal Luka Gračnar se je za novo pot in nove cilje odločil po presenetljivem klicu