HK Olimpija državno prvenstvo HD Hidria Jesenice HKMK Bled

Olimpija napolnila gol Maribora

1

HK Olimpija Linz Luka Ulamec | Olimpija je pričakovano visoko premagala Maribor. | Foto Grega Valančič/Sportida

Olimpija je pričakovano visoko premagala Maribor.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so pred sobotnim derbijem s HDD Sij Acroni Jesenice (Tivoli ob 17. uri) gostili Maribor in pričakovano zanesljivo zmagali (14:3).

hokejski plošček pak
Sportal Mariborčani po loteriji strli Bled

Sredina tekma med HK Slavija Junior in HK True Celje je bila odločena že po 15 minutah. Založani so takrat povedli že s 5:0, na koncu pa Celjane, ki jih trenira David Rodman, premagali z 10:3. Slavija je tretja, Celje zadnje, osmo. V četrtek je v Tivoliju predvidena tekma med HK SŽ Olimpija in HDK Maribor.

Že v torek sta se v Kranju pomerili ekipi HKMK Bled in HD Hidria Jesenice. Železarji so po zaostanku z 1:3 priredili preobrat in v zadnji minuti srečanja z zadetkom Nika Pema,  ki se je po upokojitvi pred dvema letoma vrnil v tekmovalni ritem, zmagali s 4:3.