NATISNI PISAVA

Poročilo s tekme Graz99ers : Acroni Jesenice

Jeseničani brez možnosti

Avtor: STA

Gradec - Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 3. kroga lige Ebel izgubili v Gradcu z ekipo Graz 99ers z 0:4 0:1, 0:2, 0:1).

Graz99ers : Acroni Jesenice 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Dvorana Liebenau, gledalcev 2500, sodniki: Jelinek, Ettlmayer, Podlesnik (vsi Avstrija).

Strelci: 1:0 Kuiper (Pare, C. Harand, 10.), 2:0 Healey (Peintner, Cullen, 30.), 3:0 Pare (Kuiper, 31.), 4:0 Day (Kuiper, Peintner, 58.).

Kazenske minute: Graz 99ers 10, Acroni Jesenice 18.

Jeseničani so v prvih dveh nastopih nove sezone iztržili le točko na gostovanju v Zagrebu, tako da so tokrat prvo prvo zmago iskali v Gradcu, kjer so tretjič gostovali. A že pred tekmo so se zavedali, da bo naloga težka, saj se je ekipa z avstrijske Štajerske letos močno okrepila.

Jeseniški hokejisti so bili spet na tleh. Jeseniški hokejisti so bili spet na tleh.

Gradec je takoj prevzel pobudo, a pravih priložnosti ni bilo. Gostje so imeli prvi številčno prednost, a je niso izkoristili. To je uspelo gostiteljem, ki so v deseti minuti ob številčni prednosti plošček zbezali za hrbet jeseniškega vratarja Gabra Glaviča, ki je svoje delo v prvi tretjini sicer dobro opravil. Železarji so se v prvem delu dvakrat ubranili tudi z dvema igralcema manj.

Ko je bil v 43. sekundi drugega dela izključen Cristoph Harand, so gostje močno pritisnili, a je bil domači čuvaj mreže Fabian Weinhandl zanesljiv. Jeseničani so napadali, imeli priložnosti, zadeli pa niso. Sledil je šok za goste, mat v dveh potezah. Najprej je v 30. minuti na 2:0 povišal Eric Healey, čez 30 sekund pa je bilo na semaforju že 3:0, uspešen je bil Jean Philippe Pare, še lani soigralec Železarjev, ki je tako slovenske hokejiste Acronija prisilil v zelo zahtevno nalogo, lovljenje visoke prednosti domačih. Blizu zadetka je bil v 34. minuti kapetan Tomaž Razingar, a je domači vratar z odličnim posredovanjem preprečil znižanje.

Nova priložnost za zadetek se je gostom ponudila že ob uvodu sklepnega dela, ko so imeli varovanci Ildarja Rahmatulina številčno prednost, a je niso izkoristili. Domača obramba je bila čvrsta in neprebojna, tako kot tudi jeseniška, ki je na čelu z Glavičem vzdržala tudi 56 sekund z dvema igralcema manj. Preobrata ni bilo, za piko na i pa je poskrbel Greg Day z zadetkom dve minuti pred koncem.

Jeseničani se bodo v nedeljo prvič v tej sezoni predstavili tudi domačim ljubiteljem hokeja, ko bodo na Jesenice prišli hokejisti iz Szekesfehervarja.

Komentarje prikazujemo 7 dni po objavi članka. Po tem času komentarjev ne prikazujemo več.
"Ko misliš, da ne gre več, pa najdeš čisto novo prestavo – najboljši občutek v karieri"

Za Anžetom Kopitarjem je nora sezona. Bilo je težko, a hkrati sladko. Z ekipo, ki se ne predaja, je doživel tako padce kot vzpone. Še drugič v treh sezonah so na vrhu. Upa, da bodo še dolgo skupaj.

Anketa

Kaj za Maribor pomeni izid prve tekme kvalifikacij za ligo prvakov proti Celticu?