Thermometer Blue 0,15

liga NHL Dallas Stars

Nedelja, 17. 4. 2016, 9.10

Kako je Dallas z bizarnim zadetkom razjezil Divjake (video)

Napadalec Dallasa Antoine Roussel je v 24. minuti poskrbel za zadetek, ki je sprožil nemalo debat, a so ga sodniki po ogledu videoposnetka priznali.

Začetek druge tretjine med Dallas Stars in Minnesota Wild je prinesel kar nekaj razburjenja. Francoskega hokejista Antoina Roussla je za vrati Divjakov plošček zadel v drsalko (pred tem se je odbil od drsalke Alexa Hemskyja), skočil prek vrat in se od vratarja Devana Dubnyka odbil v gol, ki ga je čuvaj mreže ob tej akciji premaknil. Sodniki so po ogledu videoposnetka zadetek priznali in Dallas je povedel z 1:0.

"Ne vem. Ne vem, ali me lahko kdo prepriča, da je to lahko gol v ligi NHL, a bil je," je bil nezadovoljen branilec Minnesote Matt Dumba. Bolj veselo je bilo v taboru Zvezd. "Plošček sem si želel podati na palico, a je odskočil. Nisem bil prepričan, ali je sploh prečkal golovo črto. Vesel sem, gol je bil izjemno pomemben za nas," je dejal Roussel, trener Lindy Ruff pa je priznal, da česa podobnega še ni videl.

Dallas je ob koncu zmagal z 2:1 in v seriji povedel z 2:0 v zmagah.

Zadetek Antoina Roussla:

Mason podaril gol Washingtonu

Zanimiv zadetek pa je padel tudi na obračunu Washingtona in Philadelphie, na katerem si je vratar Letalcev Steve Mason privoščil spodrsljaj – zadetek med nogama je dobil s sredine igrišča. Washington vodi z 2:0 v seriji.