Thermometer Blue 0

liga KHL Gašper Krošelj Medveščak Zagreb Rok Tičar Žiga Jeglič Slovan Bratislava

Nedelja, 29. 11. 2015, 19.10

Krošelj po dolgem času spet v golu, Jeglič v polno

Hokejisti Medveščaka v četrtek niso bili kos četrtemu moštvu vzhoda Avangardu iz Omska, ki jih je premagal s 4:1. Poražen tudi Slovan, ki je pri Astani klonil v podaljšku.

Člani Omska so pred domačimi gledalci hitro nakazali, v katero smer bo šla tekma. Ko so v 22. minuti z zadetkom Jonasa Ahnelova vodili že s 3:0, je trener Gordie Dwyer iz vrat potegnil svojo prvo hobotnico Dannyja Taylorja (le 77-odstotna uspešnost) in v ogenj poslal Gašperja Krošlja. Zagrebčani so se do konca tekme dvakrat približali na dva zadetka zaostanka, na koncu pa izgubili s 6:3, slovenski čuvaj mreže je zaustavil 19 od 22 strelov gostiteljev. Ti so bili precej nevarnejši in Medveščaku dovolili le 16 strelov.

Za Slovan, ki je po zaslugi Žige Jegliča vodil že v četrti minuti, pa je bila v četrtek usodna Astana. Kazahstansko moštvo je po zadetku slovenskega napadalca izenačilo in povedlo, slovaško moštvo pa je skozi celotno tekmo lovilo gol priključka. Po izenačenju Tomasa Staroste ob koncu druge tretjine (4:4), ko je Rok Tičar vknjižil še drugo podajo, se mreži v rednem delu nista več zatresli. Sledil je podaljšek, v katerem je zmago doma zadržal Maksim Hudjakov.

Medveščak na zahodu, kjer kraljuje CSKA, zaseda deveto mesto, danes ga čaka gostovanje v Astani, deseto na zahodu Slovan pa bo danes gostoval pri Omsku.