Petek, 16. 9. 2016, 21.28

Liga EBEL, 1. krog

Neobetaven začetek sezone za Olimpijo, v ligi pa rekord

Olimpija Beljak EBEL 1 krog | Foto Urban Urbanc/Sportida

Odigrane so bile prve tekme nove sezone lige EBEL, v kateri naslov prvaka brani Salzburg slovenskega vratarja Luke Gračnarja. Edini slovenski predstavnik Olimpija je v petek gostil Beljak in visoko izgubil.

Koroško moštvo - med vratnicama je stal eden od pomembnejših členov zadnje sezone ljubljanskega tabora Olivier Roy, v napadu pa sta bila med drugim nekdanja zmaja Miha Verlič in Brock McBride ter slovenski reprezentant Jan Urbas - je v dvorani Tivoli zmaje premagalo kar s 6:1.

Beljak Olimpiji že v prvi tretjini nastavil ogledalo

Olimpijin vratar Jeff Frazee je imel v prvi tretjini veliko dela s pobiranjem ploščkov iz svoje mreže. | Foto: Urban Urbanc/Sportida Olimpijin vratar Jeff Frazee je imel v prvi tretjini veliko dela s pobiranjem ploščkov iz svoje mreže. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Za zeleno-bele je bila porazna predvsem prva tretjina, ko so prejeli kar pet zadetkov, prvega že v 49. sekundi tekme, ko je Jeffa Frazeeja z modre črte mojstrsko premagal Kewin Wehrs.

Ljubljančani - zaradi Olimpijine finančne nediscipline nista igrala Aleš Mušič in Matej Hočevar, poškodbi sta zaustavili tudi Žigo Pešuta in Aljaža Uduča - so bili v nadaljevanju ene od svojih najslabših tretjin, odkar igrajo v ligi EBEL, povsem nemočni. Gostje so bili boljši v vseh elementih igre in pridno polnili mrežo, dosegli so tudi zadetek z igralcem manj.

V nadaljevanju so Beljačani stopili s plina in gostitelji so nekoliko lažje zadihali ter v 48. minuti dosegli častni zadetek. Zanj je poskrbel eden od sedmih tujcev, ki niso delovali prepričljivo, Raphael Bussieress.

Olimpijo, ki si počasi že lahko začne ustvarjati EBEL-ligaško sliko, druga tekma čaka v nedeljo, ko bo gostovala na Madžarskem.

Rekordni prvi krog

V prvem krogu razširjenega avstrijskega prvenstva je na šestih tekmah padlo kar 46 zadetkov, največ, kar 15, na obračunu med Innsbruckom in Bolzanom. To je rekordna številka prvega kroga lige EBEL.

Vsi slovenski legionarji do zmag

Varovanci Iva Jana so sezono začeli z zmago nad Dornbirnom. | Foto: Sportida Varovanci Iva Jana so sezono začeli z zmago nad Dornbirnom. Foto: Sportida

Aktualni prvak Salzburg, katerega član je vratar Luka Gračnar, ki v uvodnem krogu ni branil, je premagal finalista lanske sezone, češki Znojmo. Prvič sta se v dresu Celovca predstavila napadalec Žiga Pance in branilec Mitja Robar, doma sta visoko premagala Sapo Fehervar, a se nista vpisala med strelce ali podajalce.

Na delu je bil tudi Gradec, ki ga vodi Ivo Jan, njegove barve pa brani napadalec Ken Ograjenšek. Graški panterji so zmagali pri Dornbirnu, slovenski legionar pa je prispeval podajo.

Že v četrtek je Dunaj po podaljšku s 4:3 premagal Linz.