Blaž Gregorc Black Wings Linz Graz 99ers Ken Ograjenšek Fehervar AV19 Anže Kuralt Andrej Tavželj Rok Tičar KAC Celovec Val Usnik IceHL

Liga IceHL, 43. krog

Mladi Slovenec navdušil ob debiju v IceHL, Tičar in Kuralt zadevala

Val Usnik | Dvajsetletni Val Usnik je s Celovcem debitiral v ligi IceHL. | Foto Guliverimage

Dvajsetletni Val Usnik je s Celovcem debitiral v ligi IceHL.

Nedelja je v ligi IceHL prinesla štiri tekme 43. kroga. Na delu bi morali biti tudi člani HK SŽ Olimpija, a so tekmo z Dunajem zaradi težav s covid-19 v avstrijskem taboru prestavili. Velik dan je bil za 20-letnega slovenskega vratarja Vala Usnika, ki je debitiral v tem tekmovanju. S Celovčani je gostoval pri drugem moštvu tekmovanja, madžarski Albi, katere član je Anže Kuralt, in izgubil po kazenskih strelih. Na tej tekmi so blesteli vsi Slovenci, Rok Tičar in Kuralt sta dosegla gola, Andrej Tavželj je garal v obrambi, Usnik pa v golu.

Pustertal : HK Olimpija
Sportal Olimpija do pomembne zmage, Hölsä zaklenil vrata
ICEHL: HK SŽ Olimpija - Dunaj
Sportal Olimpija v nedeljo brez tekme z Dunajem

Branilci naslova iz Celovca v prihodnjih tednih ne bodo mogli računati na enega ključnih členov ekipe, MVP-ja lanske sezone, svojega prvega vratarja Sebastiana Dahma. Danski čuvaj mreže je že odpotoval na reprezentančni pripravljalni tabor, kaj kmalu pa ga z rojaki čaka premierni nastop na olimpijskih igrah.

Celovčani so na zadnjih obračunih IceHL vlogo drugega vratarja zaupali 20-letnemu Slovencu Valu Usniku, sicer članu celovške druge ekipe, ki igra v Alpski ligi. Usnik je tako na nekaj tekmah občutil vzdušje kakovostnejše IceHL, danes pa je v njej tudi debitiral s 25 obrambami. Njegov KAC je klonil šele po kazenskih strelih, po rednem delu tekme je bilo 1:1, za kar sta poskrbela slovenska legionarja.

Anže Kuralt je v 41. minuti poskrbel za vodstvo Fehervarja, Rok Tičar pa tri minute kasneje za izenačenje. Zmagoviti gol je v loteriji kazenskih strelov dosegel Istvan Bartalis. Kuralt in Usnik sta si med trdo in izenačeno tekmo prislužila tudi vsak po dve minuti kazni, napadalec zaradi naleta, vratar zaradi spotikanja.

Vodilni poraženi na Predarlskem, Olimpija napredovala brez tekme

Vodilni Salzburg (Aljaž Predan) je gostoval pri Dornbirnu, ki je v petek presenetil Celovec. Rdeči biki so izgubili po kazenskih strelih in tako Fehervarju omogočili, da se jim je nekoliko približal na lestvici.

Odpisani Linz Blaža Gregorca je s 5:7 klonil proti Beljaku, Znojmo pa je s 5:2 odpravil Bolzano in Olimpiji, ki bi morala danes gostiti Dunaj, a je bila tekma zaradi težav s covidom v avstrijskem klubu prestavljena, da je spet zasedla tretje mesto. Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali v torek, ko bo v Tivoliju gostoval Beljak.

Gradec in Innsbruck sta svoje delo opravila že v soboto, ko sta se srečala še drugič v 24 urah. Znova je bilo 3:2, a tokrat za Gradec.

Nedelja, 30. januar
Fehervar AV19 : EC KAC 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) – po kazenskih strelih
(Anže Kuralt je v 41. minuti zabil gol za Fehervar, odsedel je tudi eno malo kazen, na vrata Celovca pa sprožil pet strelov; Rok Tičar je v 44. minuti zadel za Celovec, streljal je trikrat, Andrej Tavželj je igral za KAC, v vratih KAC pa je debitiral Val Usnik in zbral 25 obramb)

Dornbirn : Red Bull Salzburg 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 0:0, 1:0) – po kazenskih strelih
(Aljaž Predan je igral za Salzburg)

Steinbach Black Wings Linz : VSV Beljak 5:7 (3:2, 2:2, 0:3)
(Blaž Gregorc je igral za Linz, sprožil je en strel na vrata Beljaka)

Orli Znojmo : Bolzano 5:2 (0.0, 1:0, 4:2)

Sobota, 29. januar
Graz 99ers : Innsbruck 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
(Ken Ograjenšek je ob zmagi v vrata Innsbrucka sprožil tri strele in odsedel eno manjšo kazen.)

Prestavljeno: HK SŽ Olimpija - Vienna Capitals