Liga NHL, 15. marec

Prvake NHL rešil MacKinnon

Nathan MacKinnon | Colorado Avalanche gostuje v Torontu. | Foto Reuters

Colorado Avalanche gostuje v Torontu.

V hokejski ligi NHL so bile na sporedu štiri tekme, dve sta se končali po kazenskih strelih. Prvaki Colorado Avalanche so bili v gosteh uspešnejši od Toronto Meaple Leafs (2:1), Washington Capitals so s 5:4 premagali Buffalo Sabres, Minnesota Wild je slavila v gosteh pri St. Louisu z 8:5, New York Islanders pa v Anaheimu s 6:3.

Anže Kopitar Los Angeles Kings
Sportal Kopitar znova z razlogom za veselje

Junak New Yorka je bil Kyle Palmieri, ki je prvič v karieri v ligi NHL zbral štiri točke na eni tekmi. Zadel je en gol in imel tri podaje. Za Islanders je bila zmaga obliž na rano, ki so jim jo v torek zadali Los Angeles Kings, hkrati pa jim je prinesla izenačenje s Pittsburgh Penguins za uvrstitev v končnico.

Washington je izenačil dobro minuto pred koncem rednega dela, zmago pri kazenskih strelih pa mu je prinesel T.J. Oshie z izjemnim zadetkom. Vratar Charlie Lindgren je imel 23 obramb. Kljub temu Capitals ostajajo zunaj mest, ki vodijo v izločilne boje.

Minnesota je v drugi tretjini dosegla pet zadetkov in tako že na 14. tekmi v nizu zabeležila vsaj eno točko. S tem se je vodilnemu Dallasu v centralni skupini približala le na točko zaostanka. Ključni sta bili slabi dve minuti, v katerih je Minnesota zabila tri gole. Pri St. Louisu je Pavel Buchnevich dosegel hat-trick zadetkov.

Prvake Colorado Avalanche je v Torontu rešil Nathan MacKinnon, ki je vpisal eno podajo in bil strelec edinega zadetka pri kazenskih strelih. Z zmago je Colorado je utrdil tretje mesto v centralni skupini.