Colorado Avalanche Dallas Stars liga NHL NHL

Četrtek, 16. 5. 2024, 7.15

Liga NHL, konferenčni polfinale, 15. maj

Dallas ni izkoristil zaključnega ploščka, Colorado se je rešil

Colorado Avalanche : Dallas Stars | Hokejisti Colorada so z zmago s 5:3 podaljšali sezono za vsaj še eno tekmo. | Foto Reuters

Hokejisti Colorada so z zmago s 5:3 podaljšali sezono za vsaj še eno tekmo.

V noči na četrtek so imeli hokejisti Dallas Stars priložnost, da z zmago nad Colorado Avalanche potrdijo napredovanje v konferenčni finale, a jim to ni uspelo. Colorado je v Teksasu slavil s 5:3, v seriji na štiri zmage zdaj Dallas vodi s 3:2.

Valerij Ničuškin
Sportal Valerij Ničuškin suspendiran za vsaj pol leta

Teksaška zasedba je imela na domačem terenu prvi zaključni plošček za napredovanje v finale zahodne konference, a ji ga ni uspelo unovčiti. Dallas je v deseti minuti povedel z golom 39-letnega veterana Joeja Pavelskega, gostje, ki zaradi kazni pogrešajo Valerija Ničuškina, pa so tik pred iztekom tretjine izkoristili prvo številčno prednost na tekmi in izenačili.

Miro Heiskanen je Dallas sredi obračuna ob power-playu popeljal v vodstvo, Cale Makar pa ob koncu druge tretjine zadel za novo izenačenje. Zadnja tretjina se je začela povsem po željah Colorada. Casey Mittelstadt se je podpisal pod gol za prvo vodstvo gostov na tekmi, Makar pa tri minute zatem zvišal na 4:2. Logan Stankoven je Dalas približal na gol zaostanka, a je dvome o zmagovalcu v 57. minuti z golom za končnih 5:3 razblinil Nathan MacKinnon.

Dallas v seriji na štiri zmage zdaj vodi s 3:2, šesta tekma bo v petek na terenu Colorada.